Україна може повернутися до відключень світла - в Міненерго назвали дату

У Міненерго вказують, що в енергосистемі України може знову виникнути дефіцит електроенергії

Відключення світло
Міненерго про загрозу повернення графіків відключення світла в Україні через спеку

Наступного тижня синоптики прогнозують спеку, що призведе до збільшення споживання електроенергії й навантаження на все ще ослаблену енергетичну систему. Відповідно існує загроза застосування графіків відключення світла. Про це в ефірі марафону «Єдині новини» заявила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

У Міненерго запевняють, що енергетики докладатимуть максимальних зусиль, щоб мінімізувати застосування планових відключень світла. Додатково українців закликають ощадливо споживати електроенергію. 

«Для нашої енергосистеми, яка постраждала від масованих ворожих атак і постійних обстрілів, це може бути досить чутливо, тому може знову виникнути дефіцит електроенергії. Якщо для балансування енергосистеми потрібно буде застосовувати планові відключення світла, енергетики будуть докладати максимальних зусиль, щоб їх мінімізувати», - зазначила Гринчук.

Щоб скоротити прогнозований дефіцит, енергетики закликають українців ощадливо споживати електроенергію, не вмикати одночасно потужні електричні прилади особливо в години пікового навантаження, не користуватись кондиціонерами без нагальної потреби. По всій країні триває масштабна ремонтна кампанія з відновлення пошкодженого і зруйнованого російськими атаками обладнання. Завдяки зусиллям енергетиків, зокрема атомників, в Україні уже понад два тижні не застосовуються графіки відключення світла. Однак ситуація в енергосистемі залишається складною через руйнування Росією 9 ГВт встановленої потужності.

 

Чи слід готуватися до відключень світла восени та взимку

Щоб уникнути відключення світла восени та взимку, енергетики працюють комплексно. Однак на відновлення української енергосистеми знадобиться 3-4 роки. Про це нещодавно повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Фактично енергетики наразі працюють 24/7, щоб підготувати систему до зими.

"Я сподіваюся, що результати цієї роботи українці взимку відчують. І це буде означати, що обмеження взимку будуть мінімізовані, наскільки це тільки можливо”, – каже Харченко.

Як відомо, останні декілька тижнів світло українцям не вимикають. За словами Харченка, ця стабільність зараз вкрай крихка.

"Якщо температура буде збільшуватись, то найближчим часом можна чекати певних обмежень. Що дає змогу зараз працювати без обмежень, так це те, що температура знаходиться в такому ідеальному коридорі, коли не потрібно кондиціонування особливо і не потрібно опалювання", – зазначив Харченко.

На його переконання, у разі збереження поточного температурного режиму обмежень може і не бути. Зараз більша частина потужностей "Енергоатому" працює, і найближчим часом тільки певні реактори виходитимуть на ремонт, подальші планові ремонти, то стане трішечки на тиждень-півтора більш складно.

Ви підготувались до вимкнення світла взимку?

"Але якщо температура збережеться, то обмежень може і не відбутися. А далі вересень і жовтень в нас майже точно, якщо не буде нових атак і нових пошкоджень, то маємо шанси, що обійдемося без обмежень", – переконаний Харченко.

За словами Харченка, аби мінімізувати обмеження взимку, наразі енергетики працюють за трьома напрямками: відновлення пошкоджених потужностей, покращення фізичного захисту високовольтних мереж, а також планові ремонти атомних реакторів. Як пояснив експерт, інтенсивна робота зараз відбувається за такими напрямками:

  • відновлення пошкоджених потужностей – те, що за нормативами мало б тривати 9-10 місяців, виконується за місяць.
  • відновлення високовольтних мереж і формування резервів обладнання – паралельно там відбувається робота над фізичним захистом і покращенням фізичного захисту високовольтних мереж.
  • планові ремонти атомних реакторів – їхня робота в зимовий період є критичною.

Що ж до сонячної генерації, на жаль, вона не врятує українців. Це винятково сезонна історія, наголошує експерт, і покладатися на неї неможливо. Харченко додав, що для забезпечення нормального живлення зараз йде величезна робота над будівництвом розподіленої газоспалювальної генерації.

"Але ця робота триватиме щонайменше 3-4 роки. Нам необхідно відбудувати ті потужності, які дозволять гарантовано сказати: "українці не будуть мати обмежень", – підсумував Харченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube