Європейські компанії обирають Україну для зберігання своїх газових запасів
Уряд України пропонує європейським партнерам використовувати залишковий обсяг українських газосховищ за вигідними умовами. Це дозволить отримувати прибуток від послуг зберігання газу і, водночас, допоможе стабілізувати можливі енергетичні кризи у майбутньому.
Наприкінці 2024 року закінчується термін дії контракту на транзит російського газу до Європи. Українській уряд заявив, що не буде продовжувати контракт. Водночас нині українська газотранспортна система залишається артерією, яка постачає газ у центральну Європу. За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, була пропозиція аби продовжувати качати газ після 2024 року, контракт з російським "Газпромом" мав би підписувати консорціум, який експлуатуватиме європейський газовий хаб на території України.
Тобто, не "Нафтогаз" підписуватиме продовження газотранспортної роботи, а європейський хаб, який розраховуватиметься з Україною за газотранспортну роботу по її території.
«У такий спосіб вдасться уникнути прямого контакту "Росгазпрому" з НАК "Нафтогазом", який є навіть в принципі неможливим» , – розповідав Пендзин.
Зараз російський газ приймається на кордоні Євросоюз – Україна. За словами Пендзина, якщо буде ідея створенням консорціуму щодо експлуатації хабу й підписанням з Росією контрактів щодо постачання газу, щоби газопровід Уренгой – Помари – Ужгород продовжував працювати, то передача газу здійснюватиметься на українсько-російському кордоні.
Проте, поки це в планах. А наразі Уряд України пропонує європейським партнерам використовувати залишковий обсяг українських газосховищ за вигідними умовами. Уже зараз європейські компанії обирають Україну для зберігання своїх газових запасів. Чим вигідна така політика – уряд показав в інфографіці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.