Практично в кожному проєкті Ethereum присутні українці, і вони впливають на криптоіндустрію - Новини фінансів
Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін зазначив, що українські розробники домоглися відчутного прогресу. Наші спеціалісти створюють нові рішення та освоюють складні технології. За словами експерта, наразі українці мають доволі відчутний вплив на індустрію криптовалют.
Як передає видання Incrypted, співзасновник Ethereum лишився задоволеним після зустрічі з розробниками на ETHKyiv. Він зазначив, що фахівці цікавилися роботою з білдерами та пошуковиками. Вони також ставили дуже складні запитання з технічного погляду. Експерт заявив, що він був вражений тим, як зараз ідуть справи.
"Учора я був на ETHKyiv і мені здалося, що там були розробники дуже високого рівня. Вони цікавилися роботою з білдерами та пошуковиками. Запитували, які речі мають сенс у плані взаємодії з державними посвідченнями особи, і ставили дуже складні з технічного погляду запитання. Я безперечно вражений тим, як ідуть справи", - поділився враженнями Бутерін.
Віталік Бутерін також додав, що наразі практично в кожному проєкті екосистеми Ethereum присутні люди з України. Наприклад, щонайменше два громадянина України працюють в проєкті Ethereum Foundation. Бутерін зауважив, що українці "продовжують чинити великий вплив на всю індустрію".
Також співзасновник Ethereum також узяв участь у нагородженні переможців хакатону ETHKyiv. Бутерін залишив автограф на українському прапорі. При цьому йому подарували видруковану версію NFT-кота з колекції UACatsDivision, який був підписаний президентом України Володимиром Зеленським.
В Україні криптовалюта наразі не має офіційного статусу, хоча фактичної заборони немає. При цьому в НБУ зазначають, що наша держава планує схвалити європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів. Адже Україна є кандидатом в члени Європейського Союзу. За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, наше законодавство повинно бути адаптоване до норм MiCA. Це сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів та фінансової системи загалом.
Водночас у НБУ зауважили, що наразі фінансові ринки вразливі до потрясінь з огляду на складні макро та геополітичні умови. Водночас індустрія криптовалют має дедалі більший вплив на фінансові ринки й потребує уніфікованого регулювання. Зокрема, йдеться про імплементацію Регламенту про ринки криптоактивів (MiCA).
У регуляторі, зокрема, вважають, що потрібно розширити інструментарій фінансової системи, зокрема для обслуговування клієнтів та боротьби з шахрайством і відмиванням коштів можуть допомоги нові розробки штучного інтелекту. Хоча експерти переконані, що питання впливу широкого застосування ШІ на фінансову стабільність потребує детального аналізу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.