Українці понесли гроші до банків, що буде далі - дослідження НБУ

Банки зафіксували приплив коштів клієнтів та очікують продовження цього тренду

НБУ
НБУ

Обсяг коштів населення та бізнесу в банках в II кварталі значно зріс і банки очікують на його подальше зростання в наступному кварталі. Про це свідчать результати щоквартального опитування НБУ про банківське фондування. 

Банки зафіксували приплив коштів клієнтів та очікують продовження цього тренду. Чотири цікавих висновки: 

  • У II кварталі зріс обсяг коштів як домогосподарств і корпорацій, так і гуртового фондування. Фінустанови прогнозують, що зростання зберігатиметься й надалі, крім гуртового фондування, обсяги якого зменшаться.
  • Середня вартість фондування в II кварталі продовжувала знижуватися. Про це повідомила найбільша частка респондентів за всю історію опитувань з II кварталу 2021 року. Зменшення триватиме й в наступному кварталі.
  • Частка фондування у валюті знизилася й, за очікуваннями банків, знижуватиметься надалі. Строковість фондування дещо скорочувалася третій квартал поспіль, водночас у II кварталі про це повідомила менша, ніж раніше, кількість фінустанов.
  • Загальний обсяг капіталу банків за останні 12 місяців збільшився. Три чверті опитаних очікують на збереження такої тенденції. Прибутковість залишається визначальним чинником збільшення обсягу капіталу в найближчому майбутньому.

Опитування про банківське фондування проводилося з 17 червня до 8 липня 2024 року серед менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами. Відповіді надали 26 фінансових установ, їх частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 96%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України. Опитування стосовно очікувань у IV кварталі 2024 року буде опубліковане в жовтні.

НБУ змінив умови доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови України

В НБУ повідомили, що з 24 липня 2024 року розширюється перелік клієнтів та депонентів, яких може обслуговувати Національний банк під час виконання ним функції депозитарної установи.
Так, НБУ зможе відкривати та обслуговувати:

  • рахунок в цінних паперах номінального утримувача для іноземної фінансової установи;
  • рахунок в цінних паперах власника для іноземного депозитарію.

«Зміни дозволять з'єднати інфраструктуру вітчизняного та міжнародного фінансових ринків, щоб забезпечити доступ іноземного капіталу в Україну. Це відкриє шлях для іноземних інвестицій у фінансові інструменти, випущені для відбудови держави. Йдеться, зокрема, про облігації місцевих позик, інфраструктурні облігації, облігації міжнародних фінансових організацій тощо», - пояснили в НБУ.

Також, додали там, це надасть можливість розширити "лінк" з міжнародним центральним депозитарієм Clearstream Banking Luxembourg.

«Ці зміни дадуть змогу виконати зобов’язання України, зафіксовані меморандумом з МВФ. Наразі реалізується перший етап заходів для поліпшення інфраструктури ринків капіталу», - зауважили в Нацбанку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube