Захмарні ціни на огірки та невтішний прогноз щодо картоплі: наслідки липневої спеки триватимуть і взимку

Рекордні температури вплинули на об’єми виробництва овочів та зелені, на їхню кількість, якість та продуктивність збору врожаю, що відразу показали ринкові ціни

Ціни
Ціни на овочі зростають

Цього сезону погодний фактор матиме значний вплив на ціну продукції. Огірки вже зараз на київських ринках коштують до 90 гривень за кілограм. Проте, головний «сюрприз» чекає українців попереду – картопля теж постраждала від спеки. У скільки гривень українцям обійдуться запаси на зиму, можна тільки уявити.

Сьогодні без поливу вирощувати овочеві культури неможливо, кажуть аграрії. А за таких аномальних температур і поготів. Більше того, найгіршим є те, що дана аномалія може переходити з року в рік, адже клімат суттєво змінюється.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук відмічає, що через спеку при вирощуванні овочів на відкритому ґрунті є потреба в їх додатковому поливі та підживленні, а це все додаткові фінансові затрати для аграрія. Тому цього сезону погодний фактор матиме значний вплив на ціну продукції.

Першими вгору пішли ціни на огірки. Тільки за тиждень вартість в середньому піднялась на 25%. Підтримку цінам також надає й обмежена пропозиція огірків відкритого грунту, на врожайність яких вплинула спека. Надалі фахівці прогнозують збільшення цін на іншу плодово-овочеву продукцію. 

«Наразі пізня кукурудза стикається з проблемами в зав’язуванні, а картопля починає в’янути навіть на рослинах. Спека досягає таких високих значень, що збір картоплі при таких умовах стає неможливим завданням. Капуста також страждає від високих температур, що призводить до відмирання нижніх листків, а кавуни на плантаціях в Одесі масово починають псуватися», - написав ще в середині липня на своїй сторінці у Фейсбук голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини» Віктор Галич.

На сьогодні спека найбільше завдала проблем для аграріїв Одещини, Херсонщини та Миколаєва.
Багато врожаю просто гине на полі. Зазвичай у серпні українці мають недорогі і якісні помідори. Але цього року сподіватися на дешеві помідори не доводиться. Більшість пропозицій на ринку - продукти з теплиці. Овочі з відкритого ґрунту не стануть дешевими. І ціна 20 гривень за кілограм буде непоганим варіантом.

Водночас ключові гравці овочевого ринку вважають, що компенсувати брак пропозиції за рахунок імпортної продукції найближчими днями навряд чи вдасться, оскільки поставки наразі вельми незначні й нестабільні.

Пальне на українських АЗС дорожчає і це теж вплине на ціни на овочі

Останніми днями українці спостерігають підвищення цін на дизельне пальне на АЗС. Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн наголошує на тому, що збільшення вартості здебільшого відбувається через зростання курсу долара. Адже все пальне, що використовують українці, завозиться з-за кордону і відповідно за нього платять іноземною валютою. За словами Сергія Куюна, найближчим часом ціни на дизель суттєво не зростуть.

Ціни на дизельне пальне з початку липня зросли на 20 копійок. В середньому його на АЗС України зараз продають по 52,86 грн/л. В регіонах ціни нетривало можуть бути значно вищі - через проблеми окремих мереж по областях.

За словами Сергія Куюна, невеликі зміни у вартості пального зараз відбуваються через те, що в окремих мережах підвищуються розцінки - на 20-50 копійок, але це не носить системний характер. Зараз основний фактор, що впливає на вартість, це ослаблення курсу гривні та відповідно зростання курсу долара та євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube