В Україні виробляється чимало брендованих речей (одяг, сумки, ремені, взуття) для ринків зарубіжних країн - передусім Європейського Союзу, Великобританії та США. Однак така вітчизняна продукція здебільшого не потрапляє на вітчизняні ринки та часто не по карману пересічним українцям
Готуйтеся до подорожчання пального!
З 1 вересня для АЗС підвищать податки
Правила медогляду перед школою змінили
Медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими
Ви готові відправити дитину на навчання офлайн в Україні?
голосів
ТОП-5 держструктур України з найвищою середньою зарплатою
1
Вища кваліфікаційна комісія суддів – 239,2 тисяч грн
2
Вища рада правосуддя – 236 тисяч грн
3
Рахункова палата України – 238,3 тисячі грн
4
Верховний Суд – 231,4 тисячі грн
5
Секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради – 226,1 тисяч грн
ТОП-5 найбагатших людей світу за версією Bloomberg
1
Ілон Маск $235 млрд
2
Джефф Безос $193 млрд
3
Марк Цукерберг $188 млрд
4
Бернар Арно $184 млрд
5
Білл Гейтс $154 млрд
Огляд новин
Найгучніші події минулих днів
Курс біткоїна просто зараз
BITCOIN (BTC)
58353.67
Ви підготувались до вимкнення світла взимку?
голосів
Популярні криптовалюти
BINANCE COIN (BNB)
545.4
DOGECOIN (DOGE)
0.1
LITECOIN (LTC)
62.69
THETA (THETA)
1.3
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
В чому ви зберігаєте гроші?
голосів
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Кулінарний рецепт від Інформатора
Лазанья з кабачків: рецепт із Сицилії
Лазанья з кабачків — це смачний та цікавий варіант класичної болонської лазаньї. Але наша лазанья легка, бо не містить м'ясного соусу, а кожен шар пасти замінений кабачками. Це проста та швидка в приготуванні апетитна й оригінальна перша страва, яка сподобається всім.
Чи будуть в Україні підвищувати ПДВ: Мінфін дав відповідь
Серед запропонованих заходів для фінансування додаткових потреб сектору безпеки і оборони не передбачається підвищення ПДВ
Підвищення податку на додану вартість має свої наслідки, які будуть негативно впливати на усіх громадян, особливо на вразливі категорії . Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.
Урядовці пояснили, чому серед запропонованих заходів для фінансування додаткових потреб сектору безпеки і оборони на 500 млрд грн не передбачається підвищення ПДВ.
У міністерстві вважають, що підвищення ПДВ автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові продукти харчування: хліб, молоко, масло тощо.
«З одного боку, це легкий в адмініструванні інструмент, який дозволяє отримати додаткові ресурси. З іншого, підвищення ПДВ має свої наслідки, які будуть негативно впливати на усіх громадян, особливо на вразливі категорії, серед яких, наприклад, люди пенсійного віку, яких в Україні 10,2 млн», — зазначають в міністерстві.
Водночас в Мінфіні заявили, що замість цього пропонується більш соціально справедлива модель, яка передбачає встановлення військового збору, зокрема, на товари, які не є товарами першої необхідності. Такі як автомобілі, нерухомість та ювелірні вироби.
У відомстві додали, що автомобілі, які ввозяться благодійними та громадськими організаціями та передаються на користь Збройних Сил України, не будуть оподатковуватись військовим збором, оскільки вони не реєструються в Сервісних центрах МВС.
Підвищення базової ставки військового збору з нинішніх 1,5% до 5%. Нагадаємо: військовий збір вираховують з усіх зарплат. Тому у разі ухвалення законопроєкту доведеться платити на 3,5% більше. Наприклад, якщо ви отримуєте 20 тисяч гривень, то податок зросте на 700 гривень.
Військовий збір 5% доведеться платити також з купівлі банківських металів (зараз такого пункту в Податковому кодексі немає).
Для окремих товарів пропонується запровадити підвищений військовий збір. Наприклад, 30% — з продажу ювелірних виробів чи 15% — з першої реєстрації легкових авто. При цьому вторинного ринку автівок ця норма стосуватися не буде, лише "свіжого" імпорту нових чи потриманих легковиків.
Ще одна новація — додаткові 5% з продажу нерухомості. Зараз цей податок залежить від того, скільки саме обʼєктів ви продаєте. Скажімо, якщо мова йде про першу угоду за рік, то податку взагалі немає, з другого продажу вже треба платити 5% плюс 1,5% військового збору, а з третього продажу на рік — 18% ПДФО та 1,5% військового збору. За новим проєктом, зростуть всі податки. З першого продажу на рік доведеться віддати 5%, з другого — 10%, з третього — 23%.
Зміниться також неоподаткована вартість посилок з-за кордону. Зараз сума складає 150 євро, буде — лише 45 євро. Все, що дорожче — плюс 20% ПДВ на ввізне мито (в середньому 10% та ставка залежить від товарної категорії).
5% військового збору планується здійснювати з послуг мобільного зв'язку.
Бізнес (юридичні особи — платники податку на прибуток та ФОПи 3-ї і 4-ї груп) будуть платити новий збір у розмірі 1% від доходу.
Ще більш загрозлива для бізнесу норма — вимога проводити інвентаризації основних засобів і матеріальних цінностей та готівки на вимогу органів контролю. А за недопуск на таку інвентаризацію контролерів майно платника податків можуть заарештувати.
Є пункти, що фактично дублюють зобовʼязання України, прописані в оновленому меморандумі з МВФ. Наприклад, про авансовий платіж з АЗС у розмірі половини мінімальної зарплати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання палива. Або про акциз 0,1 євро за літр на солодкі газовані напої.
Закон, якщо, звісно, його ухвалять, вступить у дію з першого числа наступного місяця. Тобто, якщо за нього проголосують у липні, то діяти він почне вже з 1 серпня. Як вказано в пояснювальній записці, очікуються додаткові надходження до бюджету на рівні близько 125 млрд гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.