Звільнені з ворожого полону військовослужбовці та цивільні отримують соціальні послуги одразу – в центрі реінтеграції або закладі охорони здоров’я і потім – після повернення до місця проживання
Військовополонені, звільнені з полону, та члени їхніх родин мають право на допомогу від держави. Як її отримали, повідомили в Міністерстві соціальної політики України.
“Звільнені з ворожого полону військовослужбовці та цивільні отримують соціальні послуги одразу – в центрі реінтеграції або закладі охорони здоров’я і потім – після повернення до місця проживання. Родинам послуги надаються під час полону та після звільнення їхніх рідних”, - йдеться у повідомленні.
Щоб отримати соціальні послуги можна звернутися:
Якщо людина, звільнена з полону, чи члени її родини дали на це згоду, інші уповноважені особи можуть звернутися за соцпослугами від їхнього імені:
Фахівці центру реінтеграції, закладу охорони здоров’я під час перебування в них звільнених співпрацюють:
Під час виписки лікуючий лікар може надати рекомендації щодо необхідності соціальних послуг, в тому числі влаштування до соціальних закладів - наприклад, для отримання стаціонарних соціальних послуг підтриманого проживання, соціальної реабілітації; психологічної або медико-психологічної реабілітації, послуг із соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Психолог або лікар-психолог надає свої рекомендації щодо подальшого надання психологічної допомоги лікарем загальної практики - сімейним лікарем, відповідними службами військової частини, мультидисциплінарною командою, а також здійснення соціально-психологічної реабілітації як соціальної послуги, спрямованої на підтримку психічного здоров’я.
Для кожної звільненої з полону людини та її родини визначається фахівець соціальної сфери або кейс-менеджер, який допомагає в організації соціальних послуг та інших допомог.
В Україні додаткову виплату від ВПП ООН пенсіонерам, які живуть в зоні бойових дій та мають низькі пенсії, продовжили до кінця 2024 року. Надалі питання продовження виплат вирішуватиметься донорами залежно від наявного фінансування. Про це 21 червня повідомили у Мінсоцполітики.
Вказується, що від серпня 2023 року такою допомогою охоплено більше ніж 421 тисячі пенсіонерів, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій. Сукупний обсяг такої підтримки від ВПП ООН – вже понад 1,68 мільярда гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.