Українців будуть інформувати про наявність податкового боргу з платежів: як це буде працювати

В Державній податковій службі повідомили про старт пілотного проєкту з інформування платників щодо наявності заборгованості

Податок
Платників податків будуть інформувати про борги

Державна податкова служба України з 25 березня 2024 року розпочинає пілотний проєкт з інформування платників податків про наявність у них податкового боргу з платежів. Про це ДПС повідомили 22 березня на офіційному сайті.

В Державній податковій службі пояснили, що мета пілотного проєкту – підвищення рівня обізнаності платників податків (платників єдиного внеску) про наявність у них податкового боргу з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, недоїмки зі сплати єдиного внеску, а також сприяння добровільному погашенню платниками такої заборгованості.

«Державна податкова служба України з 25 березня 2024 року розпочинає пілотний проєкт з інформування платників податків (платників єдиного внеску) про наявність у них податкового боргу з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, та недоїмки з єдиного внеску через Контакт-центр ДПС», - йдеться в повідомленні.

Платникам податків – боржникам через Контакт-центр ДПС у телефонному режимі буде доведено інформацію про суму заборгованостей, що обліковується у них у розрізі податків або зборів та єдиного внеску, а також територіальних органів ДПС, у яких обліковується наявна заборгованість.

Пілотний проєкт триватиме протягом трьох місяців, повідомляють податківці.

З 1 квітня підвищуються штрафи для роботодавців за порушення закону про працю

У податковій розповіли про збільшення штрафів з 1 квітня через підвищення мінімалки. Розміри штрафів становитимуть:

  • За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) "світитиме" штраф у розмірі 10-кратного розміру мінімальної зарплати, за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення, – 80 000 грн.
  • За оформлення працівника на неповний робочий час чи за трудовим договором із нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу; За виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків буде покарання у вигляді попередження – до юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп.
  • За вчинення аналогічного порушення повторно, протягом 2 років із дня виявлення порушення загрожуватиме штраф у 30-кратному розмірі МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, – 240 000 грн.
  • За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці "світитиме" 2-кратний розмір МЗП, за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення, – 16 000 грн.

У цьому відео обговорюється нова ініціатива, згідно з якою чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти військовий вишкіл тривалістю 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний період. Ми звернулися до майора запасу та учасника війни, щоб з'ясувати чи буде цього часу достатньо для підготовки людини. Долучайтеся до перегляду, щоб отримати вичерпний коментар Олексія Гетьмана.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube