В урядовому законопроєкті № 11416 про підвищення ставок деяких податків і введення нових відсутні заходи боротьби з тіньовою економікою та заходи з підвищення ефективності роботи ДПС
Бізнес пропонує владі більше зосередитися на детінізації замість підвищення податків. Українськоа рада бізнесу звертає увагу на те, що в законопроєкті № 11416 нових відсутні заходи боротьби з тіньовою економікою та заходи з підвищення ефективності роботи ДПС. Про це пише Економічна Правда.
В Українській Раді бізнесу вважають, що провадження нових видів податків значно обтяжить бізнес та державні органи додатковими формами звітування, необхідністю впровадження нових процедур адміністрування та контролю, та спричинить додатковий фіскальний тиск на український бізнес. В раді вважають, що такі фактори призведуть до дискримінації добросовісного бізнесу та сприятимуть зростанню тіньової економіки.
Фахівці УРБ пропонують спрямувати пошук додаткових надходжень у таких напрямах:
1. Активізація заходів для боротьби з тіньовою економікою та підвищення ефективності роботи контролюючих органів:
2. Скорочення видатків загальнодержавного бюджету
3. Залучення бізнес-асоціацій до напрацювання нового проєкту закону та опрацювати варіанти для пошуку інших джерел надходжень до бюджету.
Компанії-члени Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) теж виступають за посилення заходів із детінізації економіки для наповнення держбюджету замість пропонованого в законопроєкті № 11416 підвищення ставок деяких податків і введення нових, повідомляють на сайті асоціації.
"На думку учасників асоціації, поки уряд не використовує потенціал тіньової економіки складно із розумінням сприймати додаткові податки виключно на білий бізнес. Детінізація може вивільнити додаткові мільярди гривень до державного бюджету", - йдеться в повідомленні ЄБА.
Зазначається, що за оцінками дослідження Інституту соціально-економічної трансформації у 2023 році потенційні втрати доходів бюджету від "тіні" становлять близько 400 млрд грн. Зокрема, більше втрат від контрабанди на кордоні - 80-150 млрд грн, зарплат у конвертах - 70-110 млрд грн, контрафакту та нелегальної торгівлі - 46-51 млрд грн.
"Тож ми хотіли б звернути увагу на невичерпний фіскальний потенціал тіньової економіки. Водночас хочемо наголосити, що без реформи митниці, повноцінного перезапуску БЕБ та ефективної роботи правоохоронних органів результативна боротьба з тінню неможлива", - заявили в ЄБА.
31 липня відбулася дискусія між Радою підприємців та представниками влади щодо законопроєкту №11416 про підвищення податків. Підприємці пропонували детінізацію економіки замість підвищення податків. Уряд це почув, але бачить лише один вихід для швидкого наповнення бюджету – збільшення податків.
На зустрічі були присутні члени Ради підприємців – співзасновник monobank Олег Гороховський, голова Федерації роботодавців (ФДМУ) Дмитро Олійник, голова наглядової ради Ajax Олександр Конотопський, співвласник компанії Biopharma Констянтин Єфіменко, співзасновник «Нова пошта» Вячелав Клімов, засновник Netpeak Group Артем Бородатюк.
«Ми намагалися глибше зрозуміти, чи використав кабмін усі можливості для оптимізації бюджетних видатків і збільшення доходів», - написав Гороховський в своєму телеграм-каналі після зустрічі.
І повідомив про основні тези і пропозиції, які висунули до влади підприємці:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.