Українським водіям варто приготувався - травень здивує цінами на пальне

Читать на русском

В Україні сильно змінилася реалізація основних видів пального, що вплине на вартість бензину, дизеля та автогазу

Читать на русском
Пальне, АЗС
Українці почали рідше відвідувати АЗС

В Україні сильно змінилася реалізація основних видів пального, що вплине на вартість бензину, дизеля та автогазу

Ціни на пальне на українських АЗС можуть змінитись уже наступного місяця. На вартість сировини вплине багато різних факторів. Про це 25 квітня у коментарі сайту Новини Pro розповів аналітик компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко.

Що впливає на вартість пального на українських АЗС

На вартість пального впливають котирування на бензин та дизель, що імпортується в Україну з Європи. Вони пов'язані з подіями на європейському та світовому ринках нафти. Вартість нафти наприкінці березня перетнула позначку сто доларів за барель. На це могли вплинути події Близького Сходу. Проте зараз ситуація стабілізується.

Важливішим чинником є валютний ринок. Курс гривні продовжує знижуватися та перетнув історичну позначку за співвідношенням до долара.

«Грошова допомога від США може зміцнити курс гривні, що позитивно вплине на вартість пального», - вважає Олександр Сіренко.

Як зміняться ціни на пальне в травні

Важливу роль у ціноутворенні грають попит і пропозиція на ринці. За словами експерта, в Україні є профіцит дизельного пального на рівні 20-30%. Надлишок дизельного пального сильно впливає на його вартість. Деякі компанії встановили набагато нижчі ціни на цей вид пального, порівняно з конкурентами.

«У травні середня вартість дизельного пального на українських АЗС може знизитися приблизно на 2 гривні за літр або навіть більше», - прогнозує Сіренко.

Тобто у травні середні ціни на дизельне пальне в Україні можуть знизитися до 50 грн за літр. Ринок поступово наближається до цієї позначки. Роздрібні ціни на бензин також можуть знизитись приблизно на 0,5-1 грн за літр.

В Україні дуже змінилася реалізація пального

Обсяги реалізації пального на АЗС дуже змінилися. Попит на всі основні види сировини на роздрібному ринку за кілька місяців знизився.

«На зниження попиту на пальне серед фізичних осіб могли вплинути мобілізаційні події», - вважає Олександр Сіренко.

Українці почали рідше відвідувати АЗС. Особливо відчутно це було у лютому 2024 року. У комерційному сегменті попит на пальне залишається стабільним. Великі компанії продовжують активно закуповувати основні види пального для свого транспорту.

Сіренко вважає, що зміни у попиті на пальне можуть знизити вартість бензину, дизеля та автогазу. Оператори будуть робити все можливе, щоб утримати клієнтів, пропонуючи вигідні програми лояльності та знижки. Вже у травні може посилитись конкуренція між мережами АЗС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.