Уявити відчутний дефіцит в Україні бензину, а тим більше дизелю дуже складно, але ціни можуть зростати: експерт

Читать на русском

Експерт запевняє, що дефіциту бензину і дизелю не буде, але діжечка пального про запас ніколи не завадить

Читать на русском
Пальне, бензин
Українці цікавляться купівлею талонів на АЗС, побоючись подорожчання пального

Експерт запевняє, що дефіциту бензину і дизелю не буде, але діжечка пального про запас ніколи не завадить

Російські окупанти продовжують атакувати енергетичні об'єкти України, внаслідок чого зростає попит на бензин. Українці побоюються, що на тлі цих ударів і загрози блекаутів ціни на пальне знову підскочать вгору. Про ситуацію на ринку пального розповів 17 квітня для ТСН директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн.

Сергій Куюн запевняє, що не варто витрачати нерви щодо ймовірного подорожчання або дефіциту пального.

"Дехто цікавиться купівлею талонів на АЗС, але більше ніж на 4 місяці мережі фіксувати ціну не хочуть. Люди нервують. Будь ласка, не витрачайте на ці хвилювання свої нерви", – закликає експерт.

За його словами, відтоді, як у 2022 році побудували нову систему забезпечення нафтопродуктами, ринок живе у стані перманентного профіциту всіх видів пального. Інколи оптові ціни продажу є навіть нижчими за собівартість.

"Останнім часом ця "хвороба" загострилася. Одні контори банкрутують, на їх місце одразу приходять інші. Маю зізнатись, але мені не знайомі 80% назв поточних імпортерів дизпального та скрапленого газу. Це сотні компаній, хто вони", – каже Куюн.

При тому він зауважив, що перенасичення ринку пальним відбувається на тлі заблокованого польського кордону, а також атак по нафтобазах, які, на жаль, тривають.

"Тому уявити відчутний дефіцит бензину, а тим більше дизелю мені дуже складно. Є де купляти, є чим привезти. Щодо цін, то їхній злет може статися лише через нестачу, якої не очікується й не прогнозується", – запевняє експерт.

Водночас експерт попередив, що можливе як зростання, так й зниження цін через коливання світового ринку, бо все купується саме по світових цінах. Але тут спрогнозувати важко.

"Наразі росіяни заливають ринок нафтою, надлишок якої утворився через самі знаєте через що. Нафта вже дешевшає. Щоправда, не на зниження цін грає курс долару, який наближається до 40. Пальне буде, трагічного зростання я особисто не прогнозую. А діжечка пального "про запас" ніколи не завадить, знаємо з 2022 року", – підсумував Сергій Куюн.

Чому в Україні дорожчає бензин?

Директор зі стратегічного розвитку мережі АЗС "БРСМ-Нафта" Олександр Мельничук зазначив, що все залежить від особливостей логістики. Наприклад, раніше бензин та дизель масово возили через польський кордон. Через це в західних регіонах України ціни на АЗС були одні з найнижчих. Однак тепер ситуація змінилася, оскільки польський кордон став "непроїзним". Тепер найнижчі цінники на Одещині. На заході країни вони зросли, оскільки доводиться возити ресурс до Львова через Одесу. 

Ще одна причина - подорожчання нафти. З початку року котирування на нафту зросли на 15%. Якийсь час роздрібні ціни на паливо на вітчизняних АЗС на цей тренд  ніяк не реагували. Не в останню чергу тому, що мережі зробили дуже великі запаси, і на ринку був очевидний "перелив". Але нові партії надходять вже за новими цінами, оскільки виробники нафтопродуктів підвищують прайси після того, як зростають нафтові котирування, пояснив експерт.   

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.