Чи буде в Україні дефіцит бензину через російські атаки на енергетику: прогноз експерта

Читать на русском

Сергій Куюн пояснив, що буде з цінами на бензин в Україні та від чого вони залежатимуть

Читать на русском
Директор консалтингової компанії А-95 пояснив, яка ситуаця буде з бензином найближчим часом
Сергій Куюн

Сергій Куюн пояснив, що буде з цінами на бензин в Україні та від чого вони залежатимуть

Російські окупанти продовжують атакувати енергетичні об'єкти України. Водночас директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн вважає, що на тлі цього не виникнуть проблеми з пальним в Україні. 15 квітня він підкреслив, що у випадку певних труднощів держава має варіанти, звідки можна привезти бензин. 

Як розповів експерт 24 телеканалу, ціни на бензин залежатимуть від попиту. При цьому Сергій Куюн переконаний, що ажіотажу не буде. Він підкреслив, що цінники на АЗС будуть формуватися на основі вартості палива у всьому світі. 

Директор консалтингової компанії А-95 зауважив, що в України є великий потенціал, щоб збільшити постачання пального. У випадку якщо цього не відбудеться, держава має варіанти, де його брати, щоб не допустити дефіциту.   

"Нам є, на чому його привезти фактично в будь-якій кількості. Думаю, навіть вдвічі більше, ніж скільки ми зараз споживаємо", - додав експерт. 

Що стосується вартості пального, то це є думки, що все залежатиме також від попиту. Сергій Куюн переконаний, що насправді все відбувається не таким чином. За його словами, все залежить від вартості палива у світі. При цьому в Україні не буде дефіциту: за словами Сергія Куюна, в Україні є певний запас пального, а оперативних проблем з постачанням бути не повинно. 

Які ціни на пальне будуть в квітня 2024 року   

Раніше засновник групи "Прайм" Дмитро Льоушкін зазначив, що маркетмейкери можуть здорожчати на стелі ще на 50 копійок за літр. При цьому ціни на АЗС будуть залежати від вартості нафти. У випадку, якщо маркетмейкери залишать ціни незмінними, ціни на АЗС дискаунтерів знизяться пропорційно до падіння. Проте якщо ціна на нафту піде дороги маркетмейкери збільшать ціни, то ціни дискаунтерів зупиняться на певному рівні.   

"Взимку ОККО та WOG тримали ціни. Це привело до ситуації, коли маркетмейкери торгували з дискаунтерами майже за однакових цін. Це якщо брати до уваги реальну ціну продажу з урахуванням знижок. Це неприродно для ринку пального. Між реальною ціною WOG та “Прайм” має бути різниця в 1,5 грн/л. І ринок рухатиметься в цьому напрямку. Я думаю, що ціни на нафту у квітні будуть падати, бо нещодавнє зростання відбулося через спекулятивні факторів. Якщо нафта на котирування пального в ЄС підуть до низу, ми теж отримаємо можливість знизити ціни та дещо відірватися від великих гравців", - пояснив Дмитро Льоушкін. 

Експерт пояснив, що в квітні 2024 року в Україні не очікується різке подорожчання пального. Він також додав, що якщо уряд зможе домовитись з польськими колегами про розблокування кордону, це може збільшити обсяги вантажних перевезень на заході України. Таким чином, цього місяця середня ціна бензину А-95 та дизпалива на АЗС може зрости ще на 1 грн/л до 54,32 та 54,52 відповідно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.