Як перереєструвати авто, якщо встановили ГБО: які потрібні документи

Читать на русском

Які документи потрібні для перереєстрації транспорту, якщо авто на газовому обладнанні

Читать на русском
Що потрібно знати водіям про реєстрацію транспорту з газобалонним обладнанням
Документи на авто

Які документи потрібні для перереєстрації транспорту, якщо авто на газовому обладнанні

З початку 2024 року понад 4 437 громадян переобладнали свої автівки та перереєстрували їх після встановлення газобалонного обладнання (ГБО). У Головному сервісному центрі МВС пояснили, які правила діють для водіїв у випадку переобладнання транспорту. Як виявилося, після переобладнання авто власник повинен звернутися до МВС вже протягом 10 днів. 

Як пояснили в Головному сервісному центрі МВС, водій після переобладнання авто на ГБО повинен протягом 10 днів звернутися до будь-якого сервісного центру МВС, щоб перереєструвати транспорт. Для цього автовласник повинен надати такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний номер;
  • наявне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • акт приймання-передачі авто;
  • свідоцтво про погодження конструкцій;
  • сертифікат відповідності.

Після перереєстрації власник авто отримає нове свідоцтво про реєстрацію автомобіля із зазначенням певного виду палива. Як пояснили в МВС, експертне дослідження зараз не є обов'язковим. Проте його можна провести за бажанням власника транспортного засобу. 

 Який штраф тим, хто не зареєстрував газову установку   

Якщо на автомобілі встановили неоформлену газову установку, то власник заплатить штраф у розмірі 340 гривень. У випадку якщо порушення повторне, то водію загрожує позбавлення права на водіння терміном від трьох до шести місяців.     

Факт неправомірного використання ГБО без відповідної реєстрації має бути зафіксовано у спеціальному документі. Наприклад, якщо поліцейській при перевірці документів не бачить вказівок у техпаспорті, що газ встановлений (а він встановлений), він повинен скласти акт перевірки технічного стану транспортного засобу .

Як підготуватися, якщо планується далека поїздка   

Експерти радять перед тим, як виїжджати у далеку дорогу, слід перевірити деякі вузли - від двигуна до підвіски, і у разі виявлення несправностей оперативно їх усунути. Що рекомендують водіям, які планують тривалу подорож:

  • Перевірити масло, антифриз, гальмівну рідину;
  • Якщо машина "споживає" ту чи іншу рідину, слід заїхати до автосервісу і усунути причину;
  • Мати запасну каністру з моторним мастилом та іншими робочими рідинами;
  • Перевірити двигун на СТО;
  • Перевірити підвіску та гальмівні колодки;
  • Провести перевірку колісних дисків (якщо є проблема - потрібно провести балансування коліс);
  • Якщо лампи в фарах не замінювалися вже давно, то перед поїздкою на дальню дистанцію це рекомендують зробити (також можна взяти лампи про запас). 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.