Далека поїздка: як правильно підготувати авто і що покласти до багажнику - корисні поради

Читать на русском

Перед тим, як виїжджати у далеку дорогу, слід перевірити деякі вузли - від двигуна до підвіски, і у разі виявлення несправностей оперативно їх усунути

Читать на русском
Підготовка автомобіля до далекої подорожі - корисні поради
Дальня подорож на власному авто потребує підготовки

Перед тим, як виїжджати у далеку дорогу, слід перевірити деякі вузли - від двигуна до підвіски, і у разі виявлення несправностей оперативно їх усунути

Дальня подорож на власному авто потребує підготовки: треба перевірити справність деяких вузлів, а якщо треба, - то й замінити зношені запчастини. Деякі з них було б корисно покласти до багажника, щоб не сталося ситуації, коли посеред траси ви маєте шукати СТО з потрібними запчастинами чи викликати евакуатор. Інформатор підготував поради про те, на що варто звернути увагу перед поїздкою "на дальняк".

Такі важливі рідини

Передовсім, треба переконатися, що все в порядку з маслом, антифризом і гальмівною рідиною. Радимо не полінуватися і перевірити їхній рівень - рідин має бути достатньо, щоб усі вузли працювали коректно на довгій дистанції. Якщо машина "споживає" ту чи іншу рідину, слід заїхати до автосервісу і усунути причину (так, подібний "апетит" свідчить саме про технічну несправність).

Також рекомендується мати запасну каністру з моторним мастилом та іншими робочими рідинами. Це в будь-якому разі не буде зайвим, кінець-кінцем, по завершенні подорожі мастило можна поставити на полицю у гаражі.

Увага на двигун і акумулятор

"Серце" автомобіля потрібно перевіряти не лише перед поїздкою - але саме зараз зробити це найнеобхідніше. Проведіть діагностику на СТО: двигун треба перевірити на наявність неполадок, похибок у роботі (причому, зробити це варто не за день-два, а принаймні за один тиждень до поїздки).

Якщо виявлено несправності (навіть невеликі), їх потрібно усунути, інакше є шанси зупинитися в дорозі. Якщо необхідно - проведіть заміну фільтрів та форсунок. Уваги потребує також акумулятор, його треба перевірити і, у разі необхідності, підзарядити просто перед поїздкою.

Гальма, диски та підвіска

Слід також не полінуватися і завезти авто на підйомник. Перевірки потребують підвіска і гальмівні колодки - якщо вони спрацьовані, є ризик відмови. А якщо на автомобілі довго не робили розвал-сходження, слід провести процедуру для уникнення "сюрпризів" у вигляді підвищеного розходу пального та "з'їдання" шин.

Для вітчизняних авто таку процедуру радять проводити кожні 10-15 тисяч км, а на іномарках - до 30 тисяч км. Ще свідчення для того, щоб зробити розвал-сходження - недавній ремонт ходової частини, зміна кліренсу авто, погіршення самоповороту керма на виході з повороту і зниження стабілізації під час руху.

Також бажано провести перевірку колісних дисків - вони можуть бути кривими. Якщо проблему виявлено, їх треба вирівняти, і провести балансування коліс.

Лампи, фонарі, електрика

Якщо лампи в фарах не замінювалися вже давно, то перед поїздкою на дальню дистанцію це рекомендують зробити, та й взяти про запас теж не завадить. Слід також перевірити стан електричних елементів: свічкових проводів, роз'ємів під капотом. А ще - переконатися в справності сигналізації.

Як перевірити, чи справжній кондиціонер і де зберігати зимові шини

Нагадаємо, днями ми писали про те, що настає час перевірити, чи справна у автівці система кондиціонування. За лічені тижні з режиму "обігрів" автовласники переведуть системи у "охолодження", а сюрпризи у вигляді струменю теплуватого повітря з кондиціонера - річ зайва. Інформатор розібрався у питанні: коли і як часто потрібно заправляти кондиціонер в автомобілі.

Також ми зазначали: дуже скоро настане момент заміни зимових шин на літні. Робити це треба, коли середньодобова температура повітря становить щонайменше +7℃. А як правильно зберігати шини і яких помилок краще не припускатися, щоб восени знайти гуму в тому ж стані, у якому поклали її до сховку, - розповідає Інформатор.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останні дні приносять багато новин про удари по нафтопереробних заводах та нафтосховищах в Росії. Повідомлення про смерть віцепрезидент компанії «Лукойл», який, за чутками, покінчив життя самогубством після атаки на завод, ще більше загострює ситуацію. Ми розмовлятимемо з колишнім громадянином Росії, Михайлом Орєшніковим, щоб з'ясувати можливі наслідки цих подій на військовому та економічному фронті. Приєднуйтеся до обговорення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.