Час від часу правоохоронці влаштовують обшуки в компаніях-партнерах відомих служб таксі та звинувачують їх у несплаті то 40 млн грн, то 52 млн грн податків.
Торік правоохоронці теж скаржилися, що служби таксі не сплачують податки. У березні 2023 року мова йшла про 52 млн грн, які недоотримав бюджет, а торік у вересні говорили вже про 40 млн грн несплачених податків. В Україні є служби таксі Uklon, Uber і Bolt, проте після чергової новини про ухиляння від сплати податків журналісти згадали про одного з українських партнерів, з якими співпрацювала компанія Uber. Наразі в останніх новинах 25 червня 2024 року ні Бюро економічної безпеки, ні Нацполіція, ні Офіс генпрокурора офіційно не згадують назву компанії.
За даними досудового розслідування, іноземне підприємство направляло в Україну своїм партнерам кошти на оплату роботи водіїв. Для того, щоб не сплачувати податки, фігуранти нібито приховували гроші, не подаючи відповідні звіти.
«Кошти, які сплачуються пасажирами за послуги таксі, перераховувалися на електронні гаманці компанії-нерезидента. В подальшому іноземна компанія направляла їх своїм партнерам на оплату роботи водіїв. Щоби не сплачувати податки, фігуранти не подавали до податкових органів відповідні звіти, тим самим приховуючи отримані прибутки. Гроші виводили в готівку через підконтрольних фізичних осіб-підприємців», - йдеться у повідомленні Нацполіції.
Правоохоронці провели обшуки на території Києва та Київської області. Поки що мова йде про понад 3,3 млн грн збитків від несплати податків.
«Слідством встановлено, що організатор схеми, використовуючи нотаріальні довіреності оформив фіктивних фізичних осіб-підприємців партнерами всесвітньовідомої служби таксі, - повідомляє Бюро економічної безпеки. - Надалі підозрюваний, використовуючи реквізити та банківські рахунки фіктивних ФОПів, отримував кошти від служби таксі нібито за оплату «інформаційно-посередницьких послуг». Після цього виводив їх у готівку через каси в банках».
За оцінками слідчих, кошти не декларувалися та з них не сплачувався податок з доходів фізичних осіб. Ймовірно, що організатор цієї схеми міг вивести у готівку 18,7 млн грн.
Як повідомляє Офіс Генпрокурора, за попередньою кваліфікацією мова йде про покарання у вигляді штрафу до 255 тис. грн та заборону займатися подібним «бізнесом» на строк до 3 років. (ч. 2 ст. 212 КК).
В коментарях користувачі соцмереж писали, що держава більше витратить грошей на розслідування, ніж отримає від розкриття злочину.
В Україні діють сервіси таксі Uklon, Uber і Bolt. Коли у березні 2023 року Бюро економічної безпеки повідомило про начебто несплату 52 млн грн податків українським представництвом всесвітньо відомого бренду таксі, то тоді також згадували «інформаційно-посередницькі послуги» та переказ грошей у готівку. Тоді сайт АІN припустив, що мова йшла про одного з українських партнерів, з якими співпрацювала компанія Uber.
Згодом, у вересні минулого року правоохоронці повідомили про підприємство, яке могло несплатити майже 40 млн грн податків. Це повідомлення також схоже на останню новину про таксистів: є згадка про електронні гаманці та іноземну компанію, яка направляла гроші своїм партнерам на оплату роботи водіїв. Після цієї новини журналісти написали, що мова йде про посередника всіх великих компаній, які надають сервіс таксі в Україні, а це Uklon, Uber і Bolt.
Нагадаємо, що у грудні 2023 року голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що відомі служби таксі погодилися сплачувати так званий податок на Google. Цифровий податок мав навести лад в оподаткуванні великих корпорацій в Україні.
Сайт АІN простою мовою пояснив, як в Україні можуть працювати відомі служби таксі:
Інформатор писав, що у Києві дружина безвісти зниклого військового забула в таксі 400 тисяч гривень держвиплати, а водій вирішив їх не повертати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.