З кредитки ПриватБанку чернівчанки на рахунок Uber дивним чином списалося 68 682 гривень - чи повернув суд кошти

Читать на русском

На електронну пошту жінки надійшов лист, в якому компанія Uber повідомила, що за запитом не виявлено списання коштів

Читать на русском
ПриватБанк
Жінка випадково дізналася про списання коштів зі своєї кредитки ПриватБанку в розмірі 68 682 гривень

На електронну пошту жінки надійшов лист, в якому компанія Uber повідомила, що за запитом не виявлено списання коштів

Жінка отримала в "Приват24" сповіщення про необхідність сплати обов'язкового платежу за кредиткою в сумі 1 881 гривні. З'ясувалось, що з її картки списалося 68 682 гривень на рахунок Uber. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Чернівців, опублікованому 10 червня 2024 року. 

8 листопада 2023 року приблизно о 20:00 в додатку «Приват24» жінка отримала повідомлення про необхідність сплати обов'язкового платежу за кредитною карткою в сумі 1 881 гривні. Дослідивши інформацію вона з'ясувала, що з цього рахунку, починаючи з 12 жовтня 2023 року систематично списувалися (перераховувалися) кошти (на загальному на суму 68 682 гривень) на рахунок Uber, при чому кошти конвертувалися у Перуанську національну валюту - PEN. Клієнтка заблокувала кредитний рахунок в додатку «Приват24».

9 листопада 2023 року в поліції зареєстрували кримінальне провадження на підставі заяви жінки про вчинення кримінального правопорушення за ст. 190 ч. 4 Кримінального кодексу України. 10 листопада 2023 року на її електронну пошту надійшов лист, в якому компанія Uber повідомила, що за запитом не виявлено списання коштів, також, цього ж дня прийшло повідомлення про те, щоб завершити реєстрацію облікового запису необхідно додати платіжні відомості.

"Встановлено, що починаючи з 12.10.2023 року і до 08.11.2023 року по картковому рахунку позивачки здійснено ряд транзакцій на користь ТОВ "УБЕР УКРАЇНА" - сторонній інтернет-ресурс. Вона вказала, що не активувала дану картку, однак дане твердження не відповідає дійсності. Як з'ясовано в ході проведення перевірки обставин даної події активація карти відбулася, шляхом зміни пін-коду через ATM (Чернівці), зміна PIN-кода картки в POS-терміналі. Списання проведено із введенням повних реквізитів картки. В період проведення спірних списань клієнтка користувалася своїм "Приват24", де могла побачити, що відбуваються зняття коштів (кошти знімалися невеликим сумами протягом 27 днів) і звернутися з цього питання в банк набагато швидше, що дало б змогу заблокувати карту та припинити списання, однак не зробила цього. Вважає, що нею не надано доказів, що кошти, які були списані з її карткового рахунку в період з 12.10.2023 року по 08.11.2023 рік банком з порушеннями норм чинного законодавства", - заявили у ПриватБанку. 

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали припинити нарахування відсотків за її картковим рахунком за угодою від 2 вересня 2021 року, а також відновити залишок коштів. 

"Надані відповідачем матеріали службового розслідування доводять факт списання коштів з рахунку позивачки та жодним чином не підтверджують те, що зміна пін-коду і перерахування коштів на рахунки UBER здійснювалися нею, або ж те що вона допустила розголошення конфіденційних даних картки. Посилання ПАТ КБ «ПриватБанк» на ту обставину, що клієнтка порушила умови та правила надання банківських послуг, оскільки своїми діями сприяла незаконному використанню інформації, яка дала змогу ініціювати третій особі проведення платіжних операцій, не заслуговують на увагу, оскільки такі доводи зводяться виключно до припущень, що не мають доказового підтвердження. Відтак, залишок коштів на рахунку за угодою від 2 вересня 2021 року до того стану, в якому він був перед виконанням фінансових операцій в період з 12.10.2023 року по 08.11.2023 року, тобто станом 11.10.2023 року підлягає відновленню", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.