Українському бізнесу надають гранти для розвитку - як отримати від 50 тисяч гривень до 40 тисяч євро

Отримані грантові кошти можна витратити на оренду, обладнання, меблі, програмне забезпечення, маркетинг та рекламу

Гранти
Бізнес може отримати кошти на розвиток за грантовими програмами

Український бізнес для свого розвитку може отримати кошти від 50 тисяч гривень до 40 тисяч євро. Підприємцям доступні дві грантові програми. Для цього потрібно лише заповнити заявки. Детальніше про ініціативи розповіли у пресслужбі Міністерства економіки України.

Гранти за програмою "Власна справа" 

Уряд вдвічі збільшив граничну суму грантової допомоги на розвиток бізнесу за програмою «Власна справа», яка є компонентом програми єРобота, для тих підприємців, які працюють у Харкові чи області. Вони можуть отримати допомогу від держави на розвиток бізнесу на суму до 500 тисяч гривень.  

Ще однією зміною, яку уряд вніс до умов програми «Власна справа», стало те, що для отримання гранту менше ніж на 75 тисяч гривень фізособами, які ще не зареєструвалися як ФОП, тепер не обовʼязково створювати робоче місце. Відтак підприємці, які отримують гранти від держави, мають виконати такі умови:

  • від 50 тисяч гривень до 75 тисяч гривень – не обов'язково створювати робочі місця, така умова діє виключно для фізособ, які ще не зареєструвалися, як ФОП;
  • від 75 тисяч гривень до 150 тисяч гривень – необхідно створити 1 робоче місце для фізособ, які ще не зареєструвалися, як ФОП;
  • від 50 тисяч гривень до 150 тисяч гривень – необхідно створити 1 робоче місце, це умова для всіх;
  • від 150 тисяч гривень до 250 тисяч гривень – необхідно створити 2 робочих місця для всіх.

Отримані грантові кошти можна витратити на оренду, обладнання, меблі, програмне забезпечення, маркетинг та рекламу. Підприємцям, які бажають долучитись до грантової програми «Власна справа» потрібно зробити наступні кроки:

  1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі Дія за допомогою BankID або електронного підпису.
  2. Заповніть онлайн-заявку на порталі Дія.
  3. Прикріпіть бізнес-план за формою.
  4. Підпишіть електронним підписом та відправте.

Грантова програма на 480 тисяч євро для малого та середнього бізнесу

Міністерство економіки України разом з ЄС та урядом Німеччини дали старт новій грантовій програмі на 480 тисяч євро, в рамках якої 12 малих та середніх підприємств зможуть отримати фінансування до 40 тисяч євро на розвиток власного експорту та інновацій та консультаційну підтримку від експертів. Претендувати на отримання грантів можуть українські бізнеси, які створюють продукти або послуги з фокусом на експорт або інновації. Взяти участь у грантовій програмі можуть малі та середні українські бізнеси, які працюють у секторах переробної промисловості (харчова, легка промисловість, машинобудування, будівництво, виготовлення меблів), креативної індустрії (мода, дизайн), а також інших галузей з експортним та інноваційним потенціалом.

Передбачається, що в межах проєкту 12 відібраних учасників отримають грант у розмірі до 40 тисяч євро кожен, а також групові та індивідуальні консультації від експертів, нетворкінг-сесії та інші активності, які допоможуть виявити та усунути процеси, що «блокують» бізнес на шляху до експорту та інноваційного розвитку. Подати заявку для участі в грантовій програмі можна до 23:59 25 червня 2024 року на сайті проєкту.

Про грантові програми

Урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу «Власна Справа», грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств. Від початку реалізації програми «Власна справа» до неї долучились вже понад 17,6 тисячі підприємців, які створять більше ніж 38 тисяч робочих місць. Водночас грантова програма для малого та середнього бізнесу на 480 тисяч євро є частиною програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Вона спільно фінансується Європейським союзом та урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube