Загалом через бойові дії та з інших причин в Україні знеструмлені 550 населених пунктів
В Україні споживання електроенергії зростає через спеку. З 16:00 до 24:00 в усіх регіонах діятимуть графіки відключення світла. Про це 20 серпня повідомили у пресслужбі Укренерго.
Споживання електроенергії продовжує зростати. У вівторок, 20 серпня, станом на 09:30, рівень споживання на 2,1% вищий, ніж попередньої доби. Це зумовлено спекотною погодою у більшості областей України.
"Вчора, 19 серпня, максимум споживання був на 3,9% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 16 серпня. Це значне збільшення, що орієнтовно дорівнює потужності двох енергоблоків ТЕС. Додати такий обсяг генерації зараз немає змоги через наслідки ударів росіян по електростанціях. Енергосистема все ще відновлюється після восьми масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Тож закликаємо до ощадливого споживання електроенергії протягом всієї доби, а особливо – в години максимального споживання вранці та увечері. Будь ласка, не вмикайте у цей період кілька потужних електроприладів одночасно", - пояснили в Укренерго.
Через зростання обсягу дефіциту потужності в енергосистемі – з 16:00 до 24:00 застосовуватимуться заходи обмеження споживання для всіх категорій споживачів, окрім критичної інфраструктури та підприємств, що оплачують понад 80% імпорту електроенергії для власних потреб. Графіки застосування обмежень у кожному регіоні встановлюють оператори системи розподілу – обленерго. З ними можна ознайомитись на офіційних сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах.
Протягом доби Україна імпортуватиме електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 19 558 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 235 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.
"Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 550 населених пунктів. В результаті бойових дій є знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Харківській, областях. З технічних причин знеструмлювались споживачі на Київщині", - розповіли в Укренерго.
17 серпня під час координаційного брифінгу з питань забезпечення потреб енергетичного сектору України очільник Міненерго Герман Галущенко зазначив, що відновлення енергооб’єктів і підготовка до осінньо-зимового періоду 2024/25 року перебуває в активній стадії, озвучивши ключові напрямки підготовки й те, як вирішуються проблемні питання в регіонах. Зокрема, фокус головної уваги у підготовці до ОЗП - на захисті енергетичної інфраструктури, ремонтах та відновленні об’єктів, розвитку розподіленої генерації, забезпеченні критичної інфраструктури резервними джерелами живлення, зокрема для сталого водо- і теплопостачання.
"Міненерго збирає та постійно оновлює дані про потреби енергетичного сектору при підготовці до нового осінньо-зимового періоду. Адже враховуючи руйнування та постійні обстріли, що тривають, потреби є значними. Тому співпрацюючи з міжнародними партнерами, шукаємо фінансову підтримку, щоб якомога швидше додати потужності до енергосистеми та гарантувати надійне енергопостачання для ключових об’єктів", - зазначив Галущенко.
За умови наявності необхідного фінансування проєктів та продовження активної роботи з відновлення і проведення ремонтів, до кінця календарного року можливо додати в систему ще близько 3 ГВт потужності, додатково до вже відновленої генерації електроенергії. При Міненерго діє спеціальна технічна група, яка тісно співпрацює з енергокомпаніями та місцевими адміністраціями, здійснює аналіз усіх проєктів, надає необхідну технічну підтримку, формує зведений перелік потреб тощо. Зокрема, розроблено опитувальник для регіонів щодо проєктів розподіленої генерації, які реалізуються або будуть реалізовані, з метою виявлення актуальних проблем у їх впровадженні. Наразі отримано інформацію від 18 регіонів, що дозволяє експертам міністерства проводити детальний аналіз наявних у них проєктів та правильно формувати запити на обладнання для потенційних. Це найшвидший шлях додати потужності в енергосистему, а також забезпечити електроенергією об’єкти критичної інфраструктури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.