Укренерго частково скасувало графіки відключень світла на 8 липня - коли не буде електрики

За даними Укренерго, станом на 8 липня залишаються знеструмленими 504 населених пункти

Укренерго
Укренерго про ситуацію в енергосистемі станом на 8 липня 2024 року

В Україні з 10:30 до 14:00 обмеження енергопостачання скасовані для всіх областей. З 19:00 до 22:00 прогнозується відключення світла обсягом чотирьох черг одночасно, в інші години доби - обсягом три черги. Про це повідомили в Укренерго. 

Вранці, 8 липня, диспетчерський центр «Укренерго» зафіксував споживання електрики нижче прогнозного рівня. Зниження споживання вранці після вихідних та накопичений резерв в системі дали змогу зменшити обсяг обмежень. А з 10:30 до 14:00 обмеження скасували для всіх регіонів України.

"На вечір, зі зростанням споживання і температури повітря, очікується збільшення обсягу обмежень. За прогнозом, з 19:00 до 22:00 обленерго застосовуватимуть 4 черги графіків відключень одночасно. В інші години доби – по всій Україні діятимуть 3 черги відключень. Втім, зі зміною ситуації в енергосистемі, диспетчерський центр «Укренерго» може змінити обсяг застосування обмежень", - вказали в Укренерго. 

Як за чергами обмежується споживання?

Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживачі кожної області, яких можна відключати, поділені на 6 черг. Споживання кожної області відрізняється за обсягами, оскільки залежить від споживання об’єктів критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання та не підлягають відключенню. Скільки черг засовувати у всіх регіонах одночасно – визначає диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні. Умовно, 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу, 2 черги – 8 годин обмежень за добу, 3 черги – 12 годин обмежень за добу, 4 черги – 16 годин обмежень за добу. Але як протягом доби розподілити це навантаження – розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону. Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень – дивіться на офіційних сайтах обленерго у вашій області та м. Києві, на їхніх майданчиках у соцмережах.

Причини обмежень споживання

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії. На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів.
 
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 29 844 МВт-год, з максимальною потужністю 1538 МВт. Експорт не передбачається.

На ранок 8 липня залишаються знеструмленими 504 населених пункти. Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. З технічних причин знеструмлювалися споживачі у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Сумській, Чернігівській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.

Укренерго про масштабні зміни у графіках відключень світла

З 9 по 24 липня в усіх областях змінять графіки відключень світла. В кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку  - взимку та влітку  - і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни. Коли в області не буде обмежень:

  • 9 липня: Дніпропетровська область;
  • 10 липня: Київ;
  • 11 липня: Київська, Хмельницька області;
  • 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
  • 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
  • 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
  • 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
  • 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
  • 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

 
Завдяки таким вимірам диспетчерський центр «Укренерго» зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії, а також визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств. Аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, вдасться отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону. Разом з тим зазначаємо, що у випадку повторення Росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube