Як менше платити за електрику: в Yasno дали несподівані поради

В Yasno зазначають, що за підрахунками звичайна квартира у Києві з середнім споживанням електроенергії, де мешкає чотири людини, може зменшити споживання на 20% без суттєвих цивілізаційних втрат

Yasno
Компанія Yasno дала поради щодо економії електроенергії

В Україні нові тарифи на світло змусять багатьох громадян замислитися про економію. В Yasno радять встановити двозонні лічильники та не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна. Про це в інтерв'ю виданню The Page розповів генеральний директор компанії Сергій Коваленко.

Перша порада — встановити двозонний лічильник. Адже нічний тариф на електроенергію складає 50% від звичайного. Тарифи на електроенергію день/ніч з 1 червня 2024 року:

  • 07:00-23:00: 4,32 грн/кВт-год,
  • 23:00-07:00: 2,16 грн/кВт-год.


«Ми встановлюємо ці двозонні лічильники, тому я можу сказати, що реальна економія становить десь 34-36% від суми витрат, коли ми переносимо споживання на ніч. Концептуально це гарна історія з погляду споживання у нормальній ситуації, коли вночі навантаження на систему менше. Тобто споживання вночі — це ще й користь для всієї енергосистеми», - говорить Коваленко.

Для прикладу економії бюджету візьмемо орієнтовний середній обсяг місячного споживання електроенергії в одній квартирі 165 кВт, за який з однозонним лічильником до останнього підвищення тарифів доводилося сплачувати 435 гривень, а з 1 червня — 712 гривень. Якщо використовувати двозонний лічильник і 50% енергоспоживання перенести на нічний час, сума у платіжці зменшиться до 534 гривень. Таким чином встановлення лічильника окупиться за 1-2 роки. Друга порада — не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна. Адже підрахунки доводять, що звичайна квартира у Києві з середнім споживанням електроенергії, де мешкає чотири людини, може зменшити споживання на 20% без суттєвих цивілізаційних втрат.

«Наприклад, бойлер, який зазвичай включений у розетку, працює кожну хвилину і підтримує температуру, тоді як бойлером ми користуємось, переважно двічі на день. Тобто якщо використовувати розумну розетку або налаштувати програму у своєму бойлері, як я роблю, можна включати його зранку і ввечері, коли він тобі потрібен», - пояснив Коваленко.

Якщо встановлений двозонний лічильник, розумні розетки допоможуть вмикати найбільш енергомісткі пристрої, наприклад — обігрівачі, на час дії нічного тарифу. Встановлення світильників із датчиком руху, також допоможе заощаджувати електроенергію, особливо для тих, хто не має звички завжди вимикати за собою світло.

«Люди, мені здається, недооцінюють свій вплив на енергосистему. Бо коли я один зменшую споживання на 90%, це буде в межах всієї енергосистеми умовний нуль. А якщо кожен з нас заощадить 2-3%, це буде суттєвий вплив», - підсумував Коваленко.

Також Коваленко зазначив, що після підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 червня 2024 року всі проєкти з енергоефективності стають більш цікавими з погляду окупності. Адже, як він стверджує, якщо платити за електроенергію ринкову ціну, окупність сонячних панелей складає кілька років. Тим часом коли для населення діяв тариф, суттєво нижчий за ринкові ціни, як-от 1,68 кВт-год до червня 2023 року та 2,64 кВт-год до червня 2024 року, окупність сонячних панелей сягала 15-20 років. В такій ситуації не було стимулу вкладати у це кошти, адже вони навряд чи окупляться. Тому співрозмовник видання робить припущення, що підвищення тарифів потроху привчатиме українців економити. Проте варто нагадати, що головним чинником, який спонукатиме вкладати гроші в ті самі сонячні панелі, є не тариф на електроенергію з 1 червня 2024 року, а дефіцит електроенергії та графіки відключення світла, які надовго залишатимуться українською реальністю.

Завдяки чому вдається утримувати енергосистему після численних російських атак 

Більш ніж половина споживання електроенергії в Україні покриває атомна генерація. Вона є базовою та дозволяє утримувати енергосистему стабільною. Відповідну заяву в ефірі телемарафону "Єдині новини" зробила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Зараз один з найважчих періодів для енергосистеми: спека, зростає споживання, здійснюється відновлення енергообʼєктів, ремонтна кампанія існуючого генерувального обладнання і мереж. Триває активна робота з розбудови розподіленої генерації – це і відновлювана енергетика, і газотурбінні та газопоршневі установки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube