Споживання зростає через спеку
10 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. За прогнозом, з 10:00 до 13:00 буде діяти дві черги графіків відключень, в інші години доби – три черги. Споживання зростає через спеку. У вівторок, 9 липня, максимальне споживання на 5,4% перевищувало аналогічний показник понеділка. Про це повідомили 10 липня в Укренерго.
"Коли за графіком повертається світло, будь ласка, ощадливо використовуйте електроенергію. Обмежте використання кондиціонерів та не вмикайте потужні електроприлади одночасно", - пише Укренерго.
Вночі росіяни здійснили чергову дронову атаку на об’єкт енергетичної інфраструктури на Рівненщині. Тривають роботи з ліквідації наслідків удару. Електропостачання споживачам, яке переривалось внаслідок атаки, було відновлене за резервними схемами.
9 липня, з 20:00 до 22:00, для зменшення обсягу відключень «Укренерго» залучало аварійне постачання від енергосистем Польщі та Словаччини. Сьогодні у вечірні години також планується залучати аварійне постачання з європейських країн для компенсації частки дефіциту енергії в системі та підтримки резервів.
Протягом доби відбувається імпорт з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 28 487 МВт*год, з максимальною потужністю 1444 МВт.
На ранок 10 липня в Україні залишаються знеструмленими 528 населених пунктів.Через бойові дії: є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.
З технічних причин: знеструмлювалися споживачі у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.
Ситуація в енергетичній системі України залишається надзвичайно складною. Через наслідки тотальних ворожих обстрілів та спеку погодинні відключення світла тривають і далі. Про це 9 липня сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Водночас за його словами, у двадцятих числах липня очікується покращення ситуації.
«Завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином відключення будуть не такими тривалими», - відзначив Шмигаль.
Шмигаль зауважив, що ключовим напрямком роботи Уряду є розбудова децентралізованої генерації. Зокрема, Уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості. Перша програма — кредити для громадян під 0%, до 480 тисяч гривень, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії. Друга програма — пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 мільйонів гривень, на строк до 10 років, під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації.
«На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних», - додав Шмигаль.
Третя програма — кредити для ОСББ та ЖБК на суму до 5 мільйона гривень. Шляхом цих коштів співвласники житла встановлять сонячні станції і теплові насоси. Потім держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проєкт. Четверта програма — кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних, під заставу обладнання.
«Спільно з НБУ ми провели роботу з банківським сектором, який готовий забезпечити таке кредитування», - зауважив Денис Шмигаль.
За словами Шмигаля, до Верховної ради подані законопроєкти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання. Очікується, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.