Жителька Кривого Рогу вимагає від ДТЕК гроші, бо її телевізор зламався через перепади напруги - що вирішив суд

Жінці довелося ремонтувати телевізор у майстерні, який вийшов з ладу через підвищення напруги в електричній мережі

ДТЕК
У жінки вийшов з ладу телевізор через підвищення напруги в електричній мережі, вона вимагає від ДТЕК компенсацію за пошкоджене майно

Жінка просила «ДТЕК Дніпровські електромережі» направити за адресою її місця проживання фахівця. Вона хотіла, щоб склали акт-претензію, оскільки її телевізор вийшов з ладу через підвищення напруги в електричній мережі. Клієнтка вимагає від акціонерного товариства компенсацію за пошкодження майна у розмірі 600 гривень. Про це йдеться у рішенні Саксаганського районного суду Кривого Рогу, опублікованому 25 жовтня 2022 року.

Жінка є власницею квартири, в якій вона зареєстрована та проживає. За вказаною адресою акціонерне товариство «ДТЕК Дніпровські електромережі» надає послуги з постачання електричної енергії. 2 серпня 2021 року внаслідок підвищення напруги в електричній мережі вийшов з ладу телевізор марки «Samsung СК-5385». Вона надіслала на електронну пошту компанії заяву про направлення за адресою її місця проживання фахівця для складання акту-претензії. Однак цього не сталося.

3 серпня 2021 року жінка попросила сусіда відвезти належний їй телевізор до телемайстерні, після чого нею у присутності трьох свідків було складено та підписано акт про перевищення напруги. Згідно з квитанцією, виданої ФОП, який здійснював ремонт телевізора, було встановлено, що телевізор марки «Samsung СК-5385» вийшов з ладу оскільки згоріла плата з причини перенапруги в мережі. Вартість ремонту пошкодженої техніки склала 600 гривень, яка «ДТЕК Дніпровські електромережі» у досудовому порядку не відшкодована. 

"Жінкою не доведено причину виходу з ладу належного їй телевізору, позаяк ФОП не є експертом і не може робити категоричні висновки, а лише припущення, які не можуть прийматись як беззаперечні та належні докази. Разом з тим, всі електромережі, електроустановки, електрообладнання від наконечників кабелю живлення споживача на відхідному РБ-1 перебувають у власності споживача, тобто ТОВ «Житлосервіс-КР». АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» не має права здійснювати будь-які роботи у мережах, що не є власністю оператора системи розподілу", - заявили у ДТЕК. 

Що вирішив суд? 

Суд відмовив жінці у задоволення позову. Вона не довела належними доказами факт підвищення напруги в електромережі, вину енергопостачальної організації у виникненні підвищеної напруги у мережі та пошкодження цього побутової техніки, а відтак її твердження про підвищення напруги у мережі є лише суб'єктивною думкою та припущенням позивача, що саме дана обставина могла стати причиною виходу з ладу належного їй телевізору.

"Так, сам по собі факт виходу з ладу телевізора, на який посилається позивачка, як на підставу своїх позовних вимог не може слугувати достатньою підставою для покладання відповідальності на відповідача, позаяк нею не доведений факт постачання відповідачем електроенергії неналежної якості, параметри якої не відповідають нормативно-технічним вимогам, а також не доведений факт наявності вини відповідача в заподіянні шкоди та причинно-наслідковий зв'язок між діями відповідача щодо постачання електроенергії неналежної якості та виходом з ладу побутової техніки позивачки, тому правових підстав для задоволення позову у суду немає, у зв'язку з чим у задоволенні позову слід відмовити", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube