Укрпошта відмовляється назвати клієнту причину невчасної відправки грошового переказу - яким було рішення суду

Читать на русском

В Укрпошті вказують, що запитувана чоловіком інформація стосується надходження на його адресу грошового переказу, і належить до конфіденційної

Читать на русском
Укрпошта
Чоловік вимагає визнати дії Укрпошти незаконними та назвати причину невчасної відправки грошового переказу в розмірі 2 тисячі гривень

В Укрпошті вказують, що запитувана чоловіком інформація стосується надходження на його адресу грошового переказу, і належить до конфіденційної

Чоловік направив Укрпошті запит щодо невчасної відправки грошового переказу на суму 2 тисячі гривень на його ім'я. Він не отримав від поштового оператора жодної інформації про причину. Клієнт вимагає визнати такі дії незаконними. Про це йдеться у рішенні Галицького районного суду Львова, прийнятому в грудні 2022 року.

Чоловік надіслав Укрпошті запит про надання інформації щодо причини невчасного надіслання грошового переказу на суму 2 тисячі гривень на його ім'я у відділення. Він отримав відповідь від поштового оператора, де вказується, що номер телефону не було зазначено, то смс-інформування щодо надходження поштового переказу не здійснювалось. 

"Запитувана інформація стосується надходження на його адресу грошового переказу, і належить до конфіденційної інформації про особу, тобто не може становити суспільного інтересу і не відноситься до публічної, а тому відсутні правові підстави зобов'язувати АТ "Укрпошта" надавати заявнику інформацію в порядку, передбаченому Законом України "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації", - заявили в Укрпошті. 

Що вирішив суд? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Звертаючись із запитом про надходження грошового переказу, він не надав всієї необхідної інформації та направив його електронною поштою, без підписання цифровим підписом, що не дозволило ідентифікувати особу заявника для розкриття конфіденційної інформації.

"Вказані обставини унеможливили надання повної відповіді на електронний запит. Згідно з положеннями Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження. Суд зазначає, що відповідач надав повну та змістовну відповідь на запит позивача та не допустив порушень законодавства, які б призвели до порушення чи обмеження його права на інформацію", - наголосили у суді. 

Чи може ядро шанувальників Навального радикалізуватися та змінити свої погляди на події в росії? У нашому відео ми звернулися до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб дізнатися відповідь на це запитання. Приєднуйтеся до перегляду, щоб розглянути цю актуальну тему разом з нами.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.