Уряд скорочує кількість держслужбовців на 19 тисяч: у Мінфіні пояснили причини

У Міністерстві фінансів пояснили, чому уряд вирішив зменшити кількість держслужбовців, і як це пов'язано з надто великими надбавками

В уряді пояснили, через що потрібно зменшити кількість держслужбовців
Кабмін

У Міністерстві фінансів України ініціювали зміни підходів до умов оплати держслужбовців. Аргументують це тим, що в цій системі нерівні умови. Крім того, вже з 1 квітня 2024 року в Україні повинно стати менше державних службовців: згідно з рішенням уряду, співробітників у держструктурах стане на 19,3 тисячі менше. 

Як передає Суспільне, про це розповів заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев під час зустрічі із дипломаткою з економічних питань посольства США Сарою Лонгбрейк. Він зазначив, що було проаналізовано те, як оплачують працю в державних структурах. За його словами, Міністерство фінансів побачило в деяких органів необмежені розміри надбавок, або встановлені окремим співробітникам занадто великі доплати. 

"Наприклад, в одному зі структурних підрозділів облдержадміністрації у працівника відділу бухгалтерського обліку оклад становив 11 тисяч гривень, а надбавка ‒ 620 %, заробітна плата цього працівника зростала автоматично у шість разів. Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади", - зауважив Роман Єрмоличев.

Заступник голови Міністерства фінансів також звернув увагу, що уряд ухвалив рішення з 1 квітня цього року скоротити вакантні штатні посади в системі держорганів на 19,3 тисячі посад.

"Вакантні посади за системою оплати праці, що діяла у 2023 році та раніше, мали важливу роль для міністерств. Адже, коли у відомствах була значна кількість вакансій, а фонд оплати праці рахувався за граничною чисельністю, це створювало передумови його економії та призводило до виплат більшої заробітної плати. Тому уряд виправив таку ситуацію", — додав заступник міністра фінансів.

В Україні стало менше держслужбовців 

На початку лютого 2024 року в Міністерстві фінансів України повідомляли, що станом на 1 січня цього року в 108 органах державної влади фактично працює 169 тисяч людей. При цьому слід зазначалося, що протягом минулого року фактична чисельність працівників скоротилася на 6,8 тисячі.

Що стосується реформи оплати праці держслужбовців, то її уряд схвалив у грудні минулого року. Очікується, що це дозволить заощадити в державний бюджет близько 8 мільярдів гривень на рік. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% — премії. Одночасно з 1 січня уряд скорочує кількість вакансій держслужби майже на 20 тисяч.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube