В Мінфіні планують підвищити військовий збір та акцизи для наповнення бюджету: кого торкнеться

Читать на русском

Підвищення військового збору у 2024 році стосуватиметься юридичних осіб – платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп, а також ФОПів

Читать на русском
Мінфін
В Мінфіні анонсували підвищення військового збору

Підвищення військового збору у 2024 році стосуватиметься юридичних осіб – платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп, а також ФОПів

В Мінфіні анонсували підвищення військового збору та акцизів для наповнення бюджету. Про це у відомстві повідомили 4 березня на запит агентства «Інтерфакс-Україна».

В Мінфіні пояснили, що мобілізація додаткових доходів державного бюджету України на 2024 рік передбачає заходи зі збільшення надходжень від військових, акцизних зборів і запровадження щомісячної сплати авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним.

«Пропозиції включають мінімальні підвищення ставок (переважно на рівень від 0,1% до 1,5%)», - сказали в Мінфіні.

У відомстві нагадали, що в грудні 2023 року представники влади України та експерти МВФ сформували робочу групу для напрацювання пропозицій щодо короткострокових заходів із підвищення доходів у 2024 році. Ці заходи забезпечать додаткові надходження поточного року щонайменше 0,5% ВВП, або 44,2 млрд грн.

Уточнюється, що зміни у сплаті військового збору стосуватимуться юридичних осіб - платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп, а також фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку першої, другої, третьої та четвертої груп.

Крім того, додатковий військовий збір, як передбачається, торкнеться покупців банківських металів у банків і легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, продавців нерухомості, роздрібних продавців ювелірними виробами із золота, платини й дорогоцінного каміння, а також операторів стільникового зв'язку, що надають будь-які послуги мобільного зв'язку.

"Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку на пальне у відповідність до мінімальних стандартів ЄС, запровадження акцизного податку на води, включно з мінеральними й газованими, з додаванням цукру або інших підсолоджувальних чи ароматичних речовин, і розширення переліку підакцизних товарів за рахунок оподаткування акцизним податком рослин роду коноплі", - додав Мінфін.

Очікується, що до кінця першого кварталу 2024 року відповідні законопроєкти буде подано на розгляд Кабінету Міністрів і їх розгляне Верховна Рада, уточнили в міністерстві.

Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.