В Мінфіні прокоментували можливе підвищення податків: чи можна цього уникнути

Читать на русском

еобхідність забезпечувати військових та пов’язаний із цим тиск на бюджет вимушує підвищити податки

Читать на русском
Мінфін, податки
Без підвищення податків бюджет не витримає

еобхідність забезпечувати військових та пов’язаний із цим тиск на бюджет вимушує підвищити податки

Національна стратегія доходів на першому етапі не передбачала підвищення податків. Але необхідність забезпечувати військових та пов’язаний із цим тиск на бюджет «повинен мати відповідь». Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав 24 травня в інтерв'ю «Економічній правді».

На запитання про те, як можуть зрости податки, щоб покрити додаткові потреби оборони, Марченко відповів, що уник би відповіді на це запитання, бо для того, щоб щось пропонувати, треба це правильно прорахувати і далі бути готовим це захищати. Але все ж таки підвищення податків він не виключає.

«Національна стратегія доходів не передбачала підвищення рівня оподаткування на першому етапі. На першому етапі передбачалось створення довіри між бізнесом і владою. Але реальність є іншою, і той шалений додатковий тиск, який ми відчуваємо з точки зору необхідності забезпечення військових за рахунок внутрішнього ресурсу, на жаль, повинен мати відповідь», — сказав Марченко.

Влада готує підвищення податків

За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії - ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

Також ми писали, що Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу - збільшити ставки акцизного податку на пальне. Цю ініціативу вже розкритикували аграрії - адже після підвищення акцизу відразу подорожчає пальне та продукти харчування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.