Через подорожчання бензину аграрії попереджають про зростання цін на харчі

Читать на русском

Ціни на агропродукцію зростуть через подорожчання бензину

Читать на русском
Пальне, бензин
Ціну на пальне доведеться закласти в агропродукцію

Ціни на агропродукцію зростуть через подорожчання бензину

Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу — збільшити ставки акцизного податку на пальне. Цю ініціативу вже розкритикували аграрії – адже після підвищення акцизу відразу подорожчає пальне та продукти харчування. Про це 22 травня пише «ПроАгро Груп» .

Якщо Верховна Рада проголосує за пропозицію уряду, то перший етап підвищення цін на пальне припаде саме на початок жнив. І це матиме наслідки для аграріїв, які не можуть зробити запас – бо, зокрема, склади пального можуть стати ціллю для російських ударів.

«Коли влітку 2023 року повернули ПДВ й акцизи на пальне, тоді ціни піднялися в межах 6 гривень. Зараз ми очікуємо, що така ініціатива може обернутися зростанням десь до 5 %. Липень — це активна фаза збиральної кампанії. Аграрії закуповують запаси пального під час роботи. Відповідно, якщо підвищать акциз, то це будуть додаткові витрати й цю ціну доведеться закласти в товар», — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Як збільшаться ціни на пальне?

22 березня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про збільшення акцизів на пальне до мінімально прийнятних рівнів у Європі. Новим рішенням заплановано, що нові акцизи будуть введені поступово з 2024 по 2028 рік. Перші зміни в акцизах, які відбудуться вже цього літа, можуть призвести до змін у вартості пального для кінцевих споживачів, якщо ціна на нафту залишиться незмінною.

Згідно з урядовим планом, протягом п’яти років акцизи мають зрости таким чином:

  • на бензин має зрости у 1,7 разу, з 213 до 359 євро/1000 л (і це додасть до поточних цін за літр за сьогоднішнього курсу євро 7,3 грн);
  • на дизпаливо — у 2,4 разу, з 139 до 330 євро/1000 л (це додасть до поточних цін за літр за сьогоднішнього курсу євро 9,6 грн);
  • на скраплений газ акциз запропоновано підвищити з 52 до 70 євро/1000 л (ціна за літр збільшиться на 0,9 грн).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.