В Офісі омбудсмена є механізми захисту прав призовників і військових: Дмитро Лубінець

В структурі Офісу Омбудсмана функція захисту прав військовозобов’язаних покладена на Представника Уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони

Військові
В структурі Офісу омбудсмена працює функція захисту прав віськових

На ухвалення законопроєкту, який запроваджує в Україні інститут військового омбудсмена, може піти до року. Проте, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що в структурі Офісу омбудсмена  функція захисту прав віськових працює і зараз. Про це він повідомив 4 березня в своєму Телеграм-каналі.

Дмитро Лубінець зауважив, що в умовах війни питання додержання прав Захисників і Захисниць набувають особливої актуальності. Із поповненням лав оборонців України зростає кількість громадян, які потребують правового захисту та розв'язання широкого спектру службових питань.

У зв’язку з цим, Дмитро Лубінець повідомив, що в структурі Офісу Омбудсмана така функція покладена на Представника Уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони.

«І в розпорядженні мого Представника є механізми, необхідні для ефективної реалізації повноважень щодо захисту прав, пов’язаних із призовом громадян, проходженням військової служби, звільненням військовослужбовців, соціальним захистом ветеранів тощо!», - заявив він.

Раніше, під час брифінгу в медіацентрі Укрінформу учасники презентації дослідження Центру формування політики на тему «Інститут військового омбудсмена: іноземний досвід і уроки для України» висловили думку, що статус військового омбудсмена має бути закріплений законодавчо. Проте, на ухвалення законопроєкту, який запроваджує в Україні інститут військового омбудсмена, може піти до року.

«Статус військового омбудсмена має бути закріплений законодавчо для того, щоб він був найбільш захищений. Це не має бути окрема постанова Кабміну або положення, затверджене Міноборони тощо. Це має бути на рівні закону. На нашу думку, варто обрати парламентську модель. Тут Україні не треба вигадувати велосипед, у нас є Уповноважений ВР з прав людини, відповідно ця модель обкатана. Можна те ж саме опрацювати, звузивши функціонал конкретно до рівня військовослужбовців», - зауважив аналітик Центру формування політики Олександр Нотевський.

На його думку, термін повноважень військового омбудсмена має бути довшим, ніж строк каденції парламенту, аби уникнути політичних маніпуляцій.

Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube