В ПФУ пояснили, хто має право на пільги з оплати комунальних послуг

Який розмір сукупного доходу сім'ї враховується при наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Пільги, Пенсійний фонд
Українці мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг

До Пенсійного фонду України звернулися з питанням, який розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї враховується при наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг? У фонді надали вичерпну відповідь і нагадали про порядок надання пільг.

У ПФУ пояснили, що перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, а також осіб, які мають право на такі пільги, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

«Пільги з оплати житлово-комунальних послуг надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу», - відповіли у Фонді.

З 1 січня 2024 року розмір податкової соціальної пільги становить 4240 грн . Тобто – це місячний прожитковий мінімум для працездатних осіб 3028 грн станом на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн (абзац 1 підпункту 169.4.1 статті 169 Податкового кодексу України).

Для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги, ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (постанова КМУ від 29.01.2003 № 117). До ЄДАРП включається інформація про пільговика та членів його сім’ї, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги.

При поданні заяви для внесення відомостей до ЄДАРП пільговик надає:

  • паспорт/тимчасове посвідченням громадянина України;
  • документи, що підтверджують право пільговика на пільги;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • договір оренди;
  • довідку про сплату житлово-комунальних послуг за іншою (відмінною від місця реєстрації) адресою або інший офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання пільговика, а в разі їх відсутності — акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи, який складається посадовою особою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Детальна інформація про осіб, які мають право на пільги без урахування середньомісячного доходу у розмірі 50 % знижки ТУТ.

Підтримка України з боку партнерів? Чи зменшиться її кількість у порівнянні з минулим роком, розповідає Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube