В Україні планують відновити тотальні митні перевірки: що відомо

Читать на русском

Для відновлення митних перевірок подали поправки до проєкту №9456

Читать на русском
Митні перевірки
З 1 травня 2024 року в Україні скасують мораторій на митні перевірки

Для відновлення митних перевірок подали поправки до проєкту №9456

В Україні з 1 травня 2024 року скасують мораторій на митні перевірки. Однак він збережеться для платників податків, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій. Про це повідомила народна депутатка Ніна Южаніна. 

Для відновлення митних перевірок подали поправки до проєкту №9456. Так, з 1 травня 2024 року скасують мораторій на:

  • планові документальні перевірки,
  • позапланові документальні перевірки (виїзні та невиїзні),
  • зустрічні звірки,
  • завершення розпочатих та не завершених перевірок до 24 лютого 2022 року.

Для кого продовжить дію мораторій?

Мораторій збережеться для платників податків, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій (згідно з переліком Мінреінтеграції).

Що буде підставою для перевірок?

Основною підставою для проведення перевірок стане наявність інформації, що свідчить про порушення підприємством вимог законодавства з питань митної справи. Митникам відновлять право перевіряти грошові, фінансові і бухгалтерські документи, звіти, контракти, декларації, калькуляції, інші документи, які можуть бути пов’язані з зовнішньоекономічними операціями.

Чи будуть критерії для відбору на перевірки?

Южаніна запропонувала комітету визначити чіткі критерії, що стануть підставами для митних перевірок на період воєнного стану, які б унеможливили їх проведення для чесного і прозорого бізнесу. Такі критерії вже понад 2 місяці проговорювалися з керівництвом Держмитслужби, яке поділяє такий виважений підхід для відновлення митних перевірок.

Товарообіг України 

Зовнішній товарообіг України за січень – лютий 2024 року склав 16,8 мільярда доларів. Це на 2% більше за аналогічний період 2023 року. Відповідну інформацію оприлюднили у Держмитслужбі. 
 
Протягом двох місяців 2024 року в Україну імпортували товарів на суму 10 мільярдів доларів, а експортували – на суму 6,8 мільярда доларів. Оподаткований імпорт склав 8,8 мільярда доларів, що становить 88% загальних обсягів імпортованих товарів. Країни, з яких найбільше імпортували товарів до України:

  • Китай — 2 мільярди доларів,
  • Польща — 1,1 мільйона доларів,
  • Німеччина — 769 мільйона доларів.

Експортували з України найбільше до:

  • Польщі — на 649 мільйонів доларів,
  • Іспанії — на 624 мільйони доларів,
  • Китаю — на 504 мільйони доларів.

Поговоримо про загальний вплив виборів президента рф на ситуацію в Україні, які очікувати зміни та чому в нашій країні зʼявляється небезпека зникнення демократії. Долучайтеся до перегляду, щоб послухати детальніше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.