В Україні стартував другий етап земельної реформи: хто тепер має право купувати землю

Після відкриття ринку для юридичних осіб ціни на землю зростуть

Реформа, земля
Учасниками земельних торгів можуть бути виключно громадяни України

З 1 січня 2024 року в Україні стартував другий етап земельної реформи. Відтепер купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення отримали можливість і юридичні особи. Максимальний розмір ділянки не має бути більшим за 10 тис. га. Умови купівлі землі розповіли в Міністерстві аграрної політики.

Серед головних умов другого етапу земельної реформи, по-перше, юридичні особи мають бути створені та зареєстровані за законодавством нашої країни. По друге, учасниками торгів можуть бути виключно громадяни України, держава чи територіальні громади. Крім того, обов'язковою частиною реформи є електронні аукціони, які є захистом проти можливих маніпуляцій чи втручання.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України очікують, що після відкриття ринку для юридичних осіб ціни на землю зростуть.

«Вийдуть на ринок ті, хто довго чекає - юридичні особи, які бажають мати землю у власності, щоб мати можливість розвивати тривалі інвестиційні проекти. Це, звичайно, спричинить зростання ціни», – переконаний заступник міністра з питань цифрового розвитку Денис Башлик.

Він додав, що найвищі ціни зафіксовані в Івано-Франківській (до $2 тис/га), Львівській(до $1450 тис/га) та Тернопільській областях(до $1400 тис/га).

Однак не всі українці підтримують запуск другого етапу земельної реформи і головним аргументом називається низька купівельна спроможність фермерів. Передбачається, що вартість гектара зросте, тому фермерам буде складно витримувати конкуренцію з великими агрохолдингами.

«Діалог з цього приводу ведеться з профільним комітетом у Верховній раді та Міністерством аграрної політики з літа, однак безрезультатно. Крім того, необхідну кількість підписів набрала петиція на сайті президента про перенесення другого етапу до завершення війни з РФ – Володимир Зеленський передав її на розгляд Кабінету міністрів. Автори петиції закликали зберегти ліміт до закінчення війни та на два роки після», - повідомив заступник голови «Всеукраїнської аграрної ради» Денис Марчук.

Третій етап земельної реформи передбачає відкриття ринку для іноземних громадян та компаній, але відповідне рішення має бути затвердженим на всеукраїнському референдумі. Коли він запрацює, залишається невідомим, оскільки під час війни референдум провести неможливо.

Раніше повідомлялося, що представники монобільшості у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти, які пропонують відкласти відкриття продажу землі для юридичних осіб на кілька років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube