В Україні відновили позапланові перевірки якості бензину на АЗС

Державна екологічна інспекція вперше від початку повномасштабного вторгнення відновила позапланові перевірки якості пального на АЗС

Пальне
Відновили перевірки якості пального

Мораторій на перевірку якості пального діяв два роки. Тепер в Україні відновили позапланові перевірки якості бензину на АЗС. Про це 18 липня пише LIGA.

В пресслужбі Держекоінспекції повідомили про відновлення перевірок якості пального. Першу перевірку провели поблизу селища Гоща на Рівненщині після скарги водія на якість бензину А-95 стандарту екобезпеки Євро-5.

"Кабмін ще у березні 2022 року призупинив проведення перевірок якості пального через початок воєнної агресії Росії. У березні 2024 року заборона на проведення перевірок була знята (постанова №261)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з урядовим документом, позапланові перевірки відбуваються "у період воєнного стану, зокрема за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави".

Як зазначено у Законі України "Про державний ринковий нагляд та контроль непродовольчої продукції", органи ринкового нагляду проводять позапланові перевірки після звернення споживачів, громадських організацій, держорганів, бізнес-об'єднань.

Рада схвалила закон Гетманцева про підвищення акцизів на пальне

Верховна Рада у четвер, 18 липня, у другому читанні прийняла законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне, який підтримує та просуває скандальний голова податкового комітету Данило Гетманцев. Документ набере чинності 1 вересня. Вартість палива по країні зросте приблизно на 2 грн.

Зараз ставка акцизу для бензину становить 213,5 євро за 1000 літрів, для дизелю - 139,5 євро, автогазу - 52 євро, альтернативного палива - 162 євро. Відповідно до положень європейської директиви №2003/96/ЄС, мінімальні ставки акцизного податку мають становити: для бензину - 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального - 330 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу - 125 євро за 1000 кілограмів (орієнтовно 68 євро за 1000 літрів). Підвищення акцизів до цих показників буде розтягнуте в часі на п'ять років, починаючи з 1 вересня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube