Автогаз та бензин дорожчатимуть: що чекати від ринку пального з 15 по 21 липня

Ціна на дизель цього тижня залишиться стабільною, автогаз та бензин дорожчатимуть

Пальне, бензин
Бензин та автогаз на АЗС продовжать зростати

На цьому тижні експерти та учасники ринку очікують, що ціни на автогаз на АЗС продовжуть зростати. Також є передумови до здорожчання роздрібних цін бензину. А от дизпаливо в гурті дешевшає, що дасть можливість втримати й ціни на АЗС від підвищення. Про це 15 липня пише Delo.ua.

На думку аналітика консалтингової компанії “Нафторинок” Олександра Сіренка, на цьому тижні є висока ймовірність зростання цін на бензин на АЗС що торгують в бюджетному та середньому сегменті на 0,5-1 грн/л через зростання гуртових цін.

«Ціна на дизпаливо на АЗС на цьому залишиться незмінною, оскільки після зниження гуртових цін маржа на цей вид пального залишається високою, що дозволить втримати ціну на АЗС», - вважає Сіренко.

Засновник групи компаній “Прайм” Дмитро Льоушкін каже, що попри передумови до збільшення вартості пального, на наступному тижні може суттєво впасти його споживання. 16 липня закінчується 60-денний термін протягом якого усі військовозобов’язані мають оновити дані відповідно до закону про мобілізацію. Це може призвести до зниження вантажних перевезень та поїздок звичайних водіїв.

«Є підстави очікувати що попит на цьому тижні впаде, бо буде період плутанини, як це було після 18 травня, коли почав діяти закон про мобілізацію. Тоді чоловіки стали менше їздити, а бізнес мінімізував вантажні перевезення», - зауважив Льоушкін.

Льоушкін зазначає, що зараз на ринку дизпалива затишшя, оскільки аграрії вже вивезли перші врожаї зернових, а нові для відправки на експорт ще не зібрали. Тож на цьому тижні бізнесмен не очікує різкого зростання цін на АЗС великих загальнонаціональних мереж, проте мережі бюджетного сегмента можуть збільшити ціни на своїх АЗС на 20-50 коп./л.

Таким чином, на цьому тижні ціна на бензин зросте на 0,5-1 грн/л на АЗС бюджетного та середнього сегментів, ціна на дизель залишиться незмінною.

На думку засновника системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайла Шубана, зростання ціни автогазу в Польщі та країнах Балтії зумовлене закриттям останнього прикордонного переходу для автотранспорту між Польщею та Білоруссю. Компанія “Бєларусьнєфть”, яка раніше постачала багато ресурсу до Польщі автотранспортом, наразі припинила відвантаження та намагається переорієнтуватись на залізничну логістику. Тим часом Польські трейдери почали активно скуповувати газ в Литві, що спричинило зростання цін на цей вид пального.

Шубан зазначає, що на цьому тижні пропан-бутан в гурті може зрости додати в ціні ще 2 тис. грн/тонна, а ціна на АЗС зросте ще на 50 коп./л.

«Весь цей тиждень ціна в роздріб буде повільно підійматися. Ті хто підняв ціну на минулому тижні додадуть на стелах своїх АЗС ще 20-30 коп./л, а ті хто на тому тижні утримався від підвищення ціни, на цьому тижні підвищать ціну одразу на 1 грн/л. Тож в середньому ціна зросте на 50 коп./л», - сказав Шубан.

Скільки літрів палива можна купити на середню зарплату в Україні та Європі

В Україні згідно з найсвіжішими даними ПФУ середня зарплата по країні складає 15 434 гривень (або 12 424 грн чистими). Таким чином, середньостатистичний українець на свою зарплату може заправитися на 209 літрів (останнє місце серед 43 країн рейтингу). Рік тому цей показник був на 32 літри більше (241 літр). Так виглядав «Індекс бензину» в Україні в останні роки:

  • 2019 – 258 літрів,
  • 2020 – 345 літрів,
  • 2021 – 389 літрів,
  • 2022 – 232 літри,
  • 2023 – 241 літр,
  • 2024 – 209 літрів.


"Найгірші європейські країни рейтингу — Молдова (430 літрів), Албанія (338 літрів) та власне Україна (209 літрів)", - акцентують аналітики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube