Збільшення цін на всі види палива може відбутися через підвищення акцизів
Вже з 1 вересня 2024 року бензин може подорожчати на 1,5 гривні, дизель – на 2 гривні, скраплений газ – на 5 гривень. Це відбудеться, якщо законопроєкт №11256, яким пропонується підвищити акциз на пальне, буде підтримано в залі ВР. Про це написала народна депутатка України Ніна Южаніна.
“Під прикриттям євроінтеграції влада підвищує акцизи на пальне для бізнесу і громадян. Насправді адаптація до Директиви ЄС №2003/96 не вимагає від України підвищення ставок акцизу на пальне до набуття повноцінного членства в ЄС. Основні аргументи влади зводяться до необхідності збільшення фінансування потреб Сил Безпеки і Оборони”, - пише Ніна Южаніна.
Народна депутатка зауважила, що нещодавно Кабмін подав Бюджетну декларацію, на основі якої буде підготовлено проєкт державного бюджету на 2025 рік. Він передбачає відновлення фінансування будівництва доріг за рахунок акцизу на пальне: 25% від його сплати в 2025 році буде спрямовано до Державного дорожного фонду.
“Це стільки ж, скільки всі ми сплатимо в 2025 році за підвищеними ставками акцизу на пальне. Євроінтеграція по-українськи — з присмаком асфальту”, - підсумувала Ніна Южаніна.
Законопроєкт №11256-2 передбачає поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 1 січня 2028 року. На кінцевому етапі акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 л, на дизельне пальне – 330 євро за 1000 л, на скраплений газ – 250 євро за 1000 літрів.
Народний депутат Ярослав Железняк підкреслив, що комітет фактично залишив версію, яка була в Уряду до першого читання. Так, повернули підвищення оподаткування акцизів на скраплений газ (тільки з 2028 року не 277 євро, а 250 євро зупиняється). Закон набуває чинності з 1 вересня 2024 року. Варто додати, що зараз акциз на пальне в Україні складає:
Якщо ж законопроєкт ухвалять в цілому, після підписання президентом акциз з 1 вересня складатиме:
4 червня Рада підтримала в першому читанні підвищення акцизу на пальне. Народним депутатам вдалось ухвалити відповідне рішення лише з третьої спроби. Необхідну кількість голосів - 227 при мінімальних 226 - отримав лише альтернативний законопроєкт №11256-2. Один з парламентаріїв стверджував, що ініціативу "протягли" з порушенням процедури силами зі "Слуги народу" та колишніх членів фракції "ОПЗЖ".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.