Здорожчають квитки на потяги і не лише - експерт розповів про наслідки збільшення акцизів на пальне в Україні

Читать на русском

За словами експерта, очікується черговий виток інфляції. Адже вартість дизпалива і бензину входить до собівартості майже усіх товарів та послуг, які виробляються в Україні

Читать на русском
Пальне
Збільшення акцизу на пальне в Україні штовхатимуть ціни вгору

За словами експерта, очікується черговий виток інфляції. Адже вартість дизпалива і бензину входить до собівартості майже усіх товарів та послуг, які виробляються в Україні

Громадяни України невдовзі відчують наслідки зростання вартості пального. Ціни можуть зрости на всі товари й послуги та навіть квитки залізниці. Про це в ефірі телеканалу "Київ24" розповів генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

За його словами, очікується черговий виток інфляції. Адже вартість дизпалива і бензину входить до собівартості майже усіх товарів та послуг, які виробляються в Україні. 

"Ми матимемо черговий виток інфляції. Бо вартість дизпалива і меншою мірою бензину входить до собівартості майже усіх товарів та послуг, які виробляються в Україні", - сказав Гусак.

Останнім часом зростає питома вага дизпалива в залізничних перевезеннях, бо через російські обстріли електропостачання здійснюється з перебоями. Тому і вартість квитків для пасажирів може зрости.

"Кожне підвищення тарифів державних монополій та акцизів означає, що частина підприємств в Україні припинить діяльність і вже не зможе відновити її навіть після перемоги України у повномасштабній війні з Росією", - вказав Гусак.

Варто додати, що збільшення акцизу на пальне відбуватиметься за графіком починаючи з 1 липня 2024 року. При цьому передбачено досить значне підвищення акцизу на газ.

Які ставки акцизного податку пропонуються 

Відповідно до положень Асоціації з ЄС, Україна має намір узгодити свої акцизні ставки з мінімальними ставками, встановленими в країнах Євросоюзу. Наразі вони складають 0,359 євро за літр бензину, 0,33 євро за літр дизельного палива та 0,277 євро за газ.

В ухваленому Верховною Радою законопроєкті пропонується визначити такі ставки акцизного податку:

  • для бензину – 359 євро за 1000 літрів,
  • для дизельного палива – 330 євро за 1000 літрів,
  • для зрідженого газу – 70 євро за 1000 літрів.

Збільшення планується провести поетапно, з останнім етапом у 2028 році. Перший етап збільшення запланований на наступний місяць - липень. Якщо законопроєкт буде схвалений, то ціни на бензин можуть зрости на 1,2–1,4 гривні за літр вже цього літа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.