Пролобійовано великими мережами АЗС: гендиректор SunOil Косянчук назвав справжню ціль підвищення акцизів на пальне

Читать на русском

Якщо підвищення цін на автогаз складе 6 грн, то він перестане бути альтернативою бензину, пояснив гендиректор SunOil Леонід Косянчук

Читать на русском
Податок, пальне
Скраплений газ подорожчає на 6 гривень

Якщо підвищення цін на автогаз складе 6 грн, то він перестане бути альтернативою бензину, пояснив гендиректор SunOil Леонід Косянчук

Через підвищення акцизів на паливо бензин здорожчає на 1,5 грн, дизель на 1,85 гривні, автогаз – на 6 гривень. Щодо останнього, то президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України та генеральний директор SunOil Леонід Косянчук вважає, що таке збільшення пролобійовано певними компаніями.

За словами Леоніда Косянчука, збільшення акцизів малоймовірно матиме значний вплив на ринок.

«Якоїсь проблеми в цьому немає. Адже навіть невеликі коливання ціни на європейській біржі можуть призвести до подорожчання на таку ж суму», — зауважив Косянчук.

Щодо автогазу, який має великий попит серед водіїв в Україні, то очікується, що він сильно здорожчає.

«Якщо на бензин, згідно з проєктом закону, підвищення у другому півріччі і в кожному наступному році складе приблизно 1,5 грн на літрі, то скраплений газ одразу плюс 6 грн», — пояснив Косянчук.

За його словами, відповідно до стандартів ЄС, мінімальний акциз на газ становить 0,165 євро за літр, у той час як зараз він складає лише 0,052 євро.

«Різниця велика. На мій погляд ця норма була пролобійована преміальними мережами. Якщо на бензині вони отримують маржу 8-10 грн на літрі, то по газу у них сьогодні гривня чи навіть менше. Тому їм вигідно таке підвищення, щоб усі переходили назад на бензин. Адже якщо підвищення цін на автогаз складе 6 грн, то він перестане бути альтернативою бензину», — сказав Косянчук.

Чому бізнес-асоціації України проти збільшення ставок акцизного податку на пальне?

Члени Української Ради бізнесу, до складу якої входить 116 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, проаналізували законопроєкт щодо збільшення акцизу на пальне. Про свої висновки вони написали у відкритому листі до Верховної Ради. 

Зазначається, що на попередніх зустрічах в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики робоча група, на якій обговорювалось це питання, дійшла висновку, що збільшення акцизного податку можливе тільки після вагомої аргументації, з детальними розрахунками експертів та міністерствами й відомствами.

«Бізнес-асоціації вважають неприпустимим без економічного обґрунтування, без розрахунків соціальних наслідків, – пропонувати збільшення ставок акцизного податку на пальне. Збільшення акцизів на пальне призведе до стрибка роздрібних цін бензин, дизельне пальне та скраплений газ, це, своєю чергою, збільшить собівартість товарів та послуг», - зауважують члени Ради бізнесу.

Представники бізнес-асоціацій, громадськості, експерти аналітичних компаній вважають контрпродуктивними шокові заходи для енергетичного сектору та споживачів, в той час, коли енергосистема України системно знищується ворогом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.