Енергетики відновили живлення для 3 277 споживачів, які знеструмлювалися внаслідок бойових дій та технологічних порушень
В Україні відключень світла 2 серпня не заплановано. Для підтримки стабільності енергосистеми важливо раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години — з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики.
Вказується, що внаслідок ворожих атак енергосистема України втратила 9 ГВт потужностей. Обстріли енергетичної інфраструктури продовжуються, щодня під ударом опиняються підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії.
"Просимо всіх ощадливо споживати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці та ввечері — з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00", - закликають у Міненерго.
На Донеччині через бойові дії знеструмлювалась підстанція, побутові споживачі, а також шахта. На момент інциденту в шахті перебувало 66 працівників, усіх вивели на поверхню. На Харківщині внаслідок бойових дій знеструмлювались побутові споживачі. На Херсонщині в результаті обстрілу підстанції знеструмлювались декілька підстанцій та побутові споживачі, живлення для всіх споживачів відновлено.
Енергетики відновили живлення для 3 277 споживачів, яких було знеструмлено внаслідок бойових дій та технологічних порушень. Загалом через бойові дії та техпорушення залишаються без електропостачання 484 населених пунктів. Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 14,79 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.
Найближчі місяці в Україні будуть досить комфортними для енергосистеми. Взимку ж проблеми зі світлом можуть повернутися. Про це в інтерв'ю Radio NV розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
"Якщо не буде стрибків температури і нас несподівано не накриє новою хвилею +40, то наступні місяці до умовного листопада для нас будуть досить комфортними", - заявив Харченко.
Водночас він зазначив, що зима буде складною. За його словами, хоч Україна і працює над відновленням потужностей, але рівень пошкоджень не дозволяє сказати, що зима мине без обмежень - вони будуть.
"На жаль, до цієї зими невелика кількість їхніх (резервних і газогенерувальних потужностей) реально запрацює. Терміни, які технічно необхідні, на жаль, більші, ніж у нас є час зараз", - пояснив Харченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.