В Україні з'явився портал для автобусних поїздок за кордон - як працює і для чого потрібен

Читать на русском

За даними дослідження, у 2023 році 7,5 мільйонів українців користувались автобусами для перетину кордону. 90% з них жінки, третина – їхали з дітьми

Читать на русском
Виїзд за кордон
В Україні запустили єдиний онлайн-портал для міжнародних автобусних поїздок

За даними дослідження, у 2023 році 7,5 мільйонів українців користувались автобусами для перетину кордону. 90% з них жінки, третина – їхали з дітьми

В Україні запровадження єдиного онлайн-порталу автобусних перевезень є кроком вперед у створенні зручних та ефективних механізмів для подорожей. Відтепер пасажири можуть легко перевірити розклади й маршрути. Це дозволить уникнути надокучливих очікувань на митницях та пунктах пропуску. 

У міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України вказують, що у 2023 році 7,5 мільйонів українців використовували автобуси для міжнародних поїздок. З них 90% становили жінки, третина з яких подорожувала з дітьми. 

"Чверть міжнародних перевезень складають нелегали. Це означає, що пасажири не можуть бути впевнені у безпеці перевезення", - вказав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Єдиний онлайн-портал для пасажира та перевізника 

За допомогою цього порталу пасажири зможуть перевірити легальність маршруту, розклад руху, перевізника та купити квиток, в разі потреби – залишити зворотний зв'язок. З 22 березня портал доступний для тестування, протягом квітня до нього будуть інтегруватись перевізники, щоб можливість придбати квиток була доступна на більшість маршрутів.

Запуск єЧерги для автобусів 

Кожен регулярний автобус матиме чіткий час перетину кордону відповідно до графіка руху. Це дозволить вчасно реагувати на виклики, які можуть трапитися на кордоні і не тримати людей в очікуванні перед пунктами пропуску. Водночас система автоматично перевіряє дозвільні документи, щоб запобігати нелегальним перевезенням. Слотування для автобусів вже доступне на трьох пунктах пропуску. Йдеться про "Ягодин – Дорогуськ", "Мамалига – Крива" та "Могилів-Подільський – Отач".

Кожен регулярний автобус матиме чіткий час перетину кордону відповідно до графіку руху
Кожен регулярний автобус завдяки запуску єЧерга матиме чіткий час перетину кордону відповідно до графіку руху

Онлайн-кабінет перевізника для відкриття міжнародних маршрутів

Кабінет вже доступний до внутрішнього тестування перевізниками. Ключова мета – замінити паперову та бюрократизовану процедуру відкриття маршруту на швидку та повністю цифрову процедуру.

 Підтримка заблокованих на польському кордоні українських водіїв

24 березня біля пунктів пропуску «Дорогуськ – Ягодин», «Гребенне – Рава-Руська» та «Корчова – Краківець» перевізникам роздали майже 2 тисячі продуктових боксів, 4 палети з водою та біля 500 гарячих обідів. Варто додати, що українські водії залишаються заблокованими на польському кордоні з 9 лютого, коли розпочався страйк фермерів. Повністю заблоковані «Дорогуськ - Ягодин», «Гребенне - Рава-Руська» та «Долгобичув – Угринів». Черга залишається і на розблокованих пунктах пропуску «Зосин – Устилуг», «Корчова – Краківець» та «Медика – Шегині».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.