Велика приватизація стартувала через аукціони: у Мінекономіки назвали топ-5 об’єктів, які виставлять на торги

Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що велика приватизація відкриває можливості для нових інвестицій, необхідних для відбудови та модернізації країни, названо топ-5 перших об’єктів

Мінекономіки, приватизація
Велика приватизація – на часі

Першими лотами великої приватизації стали готель «Україна» та Об’єднана гірничо-хімічна компанія. Велику приватизацію від малої відрізняє вартість – йдеться про активи ціною від 250 млн грн. Крім того, серед об’єктів великої приватизації є санкційні активи. В Мінекономіки переконані, що саме зараз велика приватизація – на часі. Детально про це пише Forbes.

Чому велика приватизація на часі

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, за рівнем руйнувань та втрат від війни станом на зиму 2024 року країна потребувала орієнтовно $400-500 млрд на післявоєнну відбудову, згідно з оцінками Світового банку. І це без урахування втрат в енергетиці. Поточні потреби, щоб забезпечувати Сили оборони та соціальні виплати, також зростають.

«Приватизація відкриває двері для нових інвестицій. Це приносить зростання продуктивності, створення нових робочих місць і збільшення податків», - наголосила Свириденко.

Вона додала, що після приватизації активи трансформуються, туди приходять інвестиції й об’єкт отримує нове життя.

“Одним з таких прикладів є «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» (Хмельницька область). До приватизації це було напівзруйноване приміщення без світла та води, яке понад 10 років не використовувалося за призначенням. Після приватизації за 227 млн грн нові власники модернізували комбінат, інвестували в будівництво автоприймання, сушарок та елеватора. Зараз підприємство успішно працює», - зауважила міністерка.

Перші об’єкти – готель Україна та Об’єднана гірничо-хімічна компанія

Готель «Україна» – у центрі вже економічних подій. Він став одним з перших лотів у межах великої приватизації: його стартова ціна – понад 1 млрд грн.

Ще один лот – Об’єднана гірничо-хімічна компанія (АТ «ОГХК»). Це найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення концентратів титанових руд. Його стартова ціна – 3 млрд 899 млн грн.

«Згідно з умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства та інвестувати у технічне переобладнання й модернізацію не менш ніж 400 млн грн. А також потрібно сплатити борги з заробітної плати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість», - пояснила умови продажу Свириденко.

Вона зауважила, що це два різних, але привабливих обʼєкти для інвесторів.

«Але найголовніше – це інвестиції в економіку та новий імпульс для розвитку, який зараз дуже потрібні нашій країні з огляду на повномасштабну війну. Власне тут і криється відповідь, чому ми запускаємо велику приватизацію саме зараз», - сказала Свириденко.

Серед об’єктів великої приватизації є санкційні активи

У переліку обʼєктів великої приватизації – активи з різних ринків: ті, що історично були державними, а також – конфісковане санкційне майно. Гроші від продажу санкційного майна йтимуть на рахунки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

«Діяльність російських власників активів в Україні є частиною війни і загрожує національній безпеці. Наше ключове завдання – зберегти роботу цих підприємств, але змінити власників. А також – зберегти робочі місця та залучити інвестиції для розвитку», - зауважила Юлія Свириденко.

Як і об’єкти малої приватизації, об’єкти великої приватизації продаватимуться на онлайн-аукціонах у системі Прозорро. Інформація про обʼєкти приватизації публічна та доступна. Це гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих і мінімізує зловживання, переконані в Мінекономіки.

Отже, серед топ-5 об'єктів, які будуть виставлені на торги цього року:

  • Готель «Україна»: 4-зірковий готель у самому серці столиці, стартова ціна — понад 1 млрд гривень. Аукціон відбудеться 18 вересня 2024 року.
  • АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК): Найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення титанових руд, стартова ціна — майже 3,9 млрд гривень. Аукціон призначено на 9 жовтня 2024 року.
  • ТОВ «Аерок»: Провідний виробник газобетонних виробів з виробничими потужностями у Київській та Львівській областях.
  • ТОВ «Демурінський ГЗК»: Гірничо-збагачувальне підприємство, що розробляє Вовчанське родовище титану та цирконію.
  • ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (ТРЦ «Ocean Plaza»): Один з найбільших торгово-розважальних центрів Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube