Ветерани на розвиток бізнесу можуть отримати до 1 мільйона грантових гривень: як це працює

З отриманням гранту можна почати власну справу або розширити бізнес

Військові, ветерани, гранти
Учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти

Гранти для ветеранів — окремий напрямок діяльності програми «Власна Справа». Гранти доступні для ветеранів та їхніх дружин або чоловіків. Отримане фінансування надасть змогу почати власну справу або розширити бізнес усім, хто має план, необхідні навички та бажання. Скільки можна отримати на розвиток бізнесу та як взяти участь в програмі?

За підсумками п’ятнадцятої хвилі подачі заяв на отримання грантів по програмі «Власна справа» було визначено 66 переможців. Вони отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 29 мільйонів гривень.  Про це повідомили на Урядовому порталі.

«Більшість із них займатимуться підприємництвом у Хмельницькій, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській областях»,- йдеться в повідомленні. 

Усього за весь період дії програми переможцями стали вже 227 ветеранів і членів родин учасників бойових дій. 

Відповідно до умов програми учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий із їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень та до 1 мільйона гривень – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тисяч гривень та до 500 тисяч гривень – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

Щоб отримати грант від 500 тисяч гривень до 1 мільйона гривень ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Зокрема, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30. Тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом із бізнес-планом. Процедура подачі документів онлайн:

  1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі Дія  за допомогою електронного підпису.
  2. Заповніть онлайн-заяву.
  3. Прикріпіть бізнес-план за формою. З прикладом заповненого бізнес-плану можете ознайомитися тут. Бізнес-план має містити детальний опис бізнес-процесів, деталізацію бізнес-ідеї, на що саме ви плануєте використати грантові кошти, які маєте власні джерела надходжень для реалізації проєкту, плати щодо ціноутворення, цільових клієнтів, переваги вашого продукту чи послуг тощо. Якщо ви не впевнені щодо свого бізнес-плану, можете звернутися для консультації та отримати допомогу в написанні бізнес-плану від партнерів програми. Зокрема, це Державний центр зайнятості, Асоціація підприємців — ветеранів АТО, KSE Graduate Business School, Програма реінтеграції ветеранів, IREX, Проєкт USAID «Економічна підтримка України» та ГО «Простір можливостей».
  4. Підпишіть електронним підписом та відправте. Якщо заяву подає дружина або чоловік, то ветеран має погодити її за допомогою свого електронного підпису.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube