Відключення світла в Україні - чи діятимуть графіки 9 серпня

Енергетики відновили електропостачання для 5592 споживачів, які знеструмлювалися через бойові дії

Міненерго
Відключень світла 9 серпня в Україні не планується

В Україні відключення світла не плануються. Енергетики продовжують тримати ситуацію в енергосистемі стабільною. Про це 9 серпня повідомили у Міненерго.

Минулої доби, 8 серпня, у години вечірнього піка (з 17:00 до 22:00) застосовувалися графіки обмеження споживання для промислових споживачів та бізнесу. Енергопостачання для побутових споживачів та обʼєктів критичної інфраструктури не обмежувалось. Також залучалось аварійне енергопостачання з Польщі.

"Через масовані ворожі атаки на українську енергосистему було втрачено 9 ГВт генерувальних потужностей. Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії. Енергетики докладають максимум зусиль, щоб утримувати ситуацію стабільною.  Закликаємо всіх українців раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години – з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає стабільній роботі енергосистеми", - заявили у Міненерго. 

У Донецькій області на одній із підстанцій після обстрілу виявлено уламки ракети. Викликано ДСНС, уламок прибрали. На Дніпропетровщині внаслідок бойових дій на підстанції виникло загоряння. При цьому вимикались повітряні лінії та знеструмлювались побутові споживачів. Загоряння ліквідоване.

У південному регіоні через технологічні порушення знеструмлювалось обладнання на підстанції та побутові споживачі. Живлення відновлено. У західному регіоні на одному з енергетичних об’єктів вимикалось обладнання, знеструмлювались побутові споживачі та інфраструктура. Також на одній із підстанцій відключалось обладнання, знеструмлювались побутові споживачі. Живлення для всіх споживачів відновлено.

"Минулої доби енергетики відновили живлення для 5592 споживачів, яких було знеструмлено внаслідок бойових дій.
Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються без електропостачання 485 населених пунктів", - наголосили у Міненерго. 

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 14,72 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.

Навіщо оцінюються збитки від російських атак по енергосистемі? 

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що головною метою проведення експертної оцінки збитків, завданих українській енергосистемі через вторгнення Росії, має бути "пред’явлення чека" агресору в міжнародних судах. Відповідну заяву він зробив під час презентації звіту Київської школи економіки щодо втрат енергетичного сектору України, пише Суспільне.

"Коли ми говоримо про підрахунок збитків, ця вправа робиться не тільки для того, щоб ми всі осягнули "глибини глибин" і масштаби наших проблем. Також ця вправа повинна робитися для дуже практичної, прагматичної, конкретної мети: ми повинні будемо – і вже маємо починати насправді це робити – пред’являти чек агресору", — пояснив Кудрицький.

За його словами, такі компанії як "Укренерго" і "Нафтогаз" уже багато років перебувають у процесі судових позовів до Росії з приводу активів, які були незаконно вилучені після 2014 року. Тож в цьому процесі потрібно буде не просто показати якісь бухгалтерські реєстри з первісною і залишковою вартістю активів, правовстановлюючими документами на ці активи.

"Треба буде реально представити тонни – я зараз кажу без жартів і перебільшень – тонни доказів. Тому, коли ми говоримо про цифри, дуже важливо, щоб ми залишали якомога менше місця для припущень і суджень – і якомога більше базували їх на фактах і безсумнівних висновках", — підкреслив Кудрицький.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube