Генератор, екофлоу чи сонячна панель - в ДТЕК порахували витрати та дали поради мешканцям багатоповерхівок

У ДТЕК вважають, що для населення генератор – єдиний керований спосіб взимку виробляти електроенергію

Електроенергія
Генератори та екофлоу

Кінцева вартість електроенергії від систем накопичення енергії на зразок екофлоу для споживача становитиме близько 14-15 грн за кВт-год, від генератора – близько 20 грн. Про це розповів генеральний директор компанії "Д.Трейдінг" (входить до складу ДТЕК) Дмитро Маляр, розповідаючи про варіанти підготовки до зими для звичайних українців, передає Liga.net.

Дмитро Маляр порахував вартість електроенергії, говорячи про варіанти підготовки до зими для звичайних людей. Він сказав, що для мешканців багатоквартирних будинків "якась форма інвертора та акумулятор" – це фактично єдиний варіант, хоча, по суті, вони не виробляють електроенергію.

"Це як з водою. Нам дали воду і всі почали митися, але ми не тільки миємося, але ще й у відра набираємо. І це не значить, що води стало більше, просто у кого є відра, буде можливість потім використати цей ресурс, як захоче. Припустимо, у мене два відра й у вас два відра. А інші, крім нас, недоотримали чотири відра води. Якщо всі 100% взяли й купили інвертори, виходить, що ніхто для себе нічого не вирішив. Всі будуть мати стільки електроенергії, скільки й мали. Це інструмент, яким можна запастися електрикою, але за рахунок того, хто ці інвертори не купив. Коли ти купуєш екофлоу або інше рішення, ціна електроенергії, яка виробляється цим інвертором, біля 14-15 грн", – сказав Маляр.

Додаткова проблема такого рішення – висока вартість ремонту обладнання. Що стосується сонячних батарей, то, на думку Маляра, для зими це не вихід.

"Взимку ця сонячна батарея не дасть нічого, вона буде працювати сама на себе. Якщо у вас сонячна батарея 6 кВт, у січні вона може виробити тільки 3 кВт-год, це вам нічого не допоможе", – сказав він.

Для приватних будинків є додатковий, але дорожчий варіант у вигляді генераторів.

"З генератора найбільш дорога електроенергія, це біля 20 грн за кВт-год. Щодня треба мати кошти на паливо, і це дуже витратно. Але це єдиний керований спосіб взимку виробляти електроенергію. Бо ти не залежиш від сонця, не залежиш від того, чи є в мережі електроенергія, щоб зарядити свій інвертор з акумулятором. Але це витратно і це не рішення для однієї квартири. Це рішення для будинку", – сказав Маляр.

Ви підготувались до вимкнення світла взимку?

Які повербанки та акумулятори звільнено від податків при ввезенні в Україну, пояснили на Митниці

У зв’язку з набранням чинності Законами України від 16.07.2024 №3853-ІХ та №3854-ІХ окремі категорії товарів звільняються від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну. При цьому законодавством передбачені чіткі вимоги до цих товарів. Як відрізнити одно від іншого пояснили в Митній службі. 

Так, відповідно до цих законів, товари, які класифікуються за кодом 8507 60 00 00 УКТЗЕД, звільняються від оподаткування ввізним митом та ПДВ (крім установок зберігання енергії потужністю менш як 300 Вт змінного та/або постійного струму та окремих літій-іонних комірок ємністю менш як 200 А/год). 

Таким чином, НЕ підпадають під пільгове ввезення відповідно до законодавства: 

  • Портативні зарядні пристрої потужністю менш як 300 Вт. Тобто, зарядні пристрої потужністю, наприклад, 128 Вт, 200 Вт і тому подібні будуть оподатковуватись за загальними правилами. 
  • Повербанки потужністю меншее 300 Вт. Відповідно, якщо пристрій розрахований більше, ніж на 300 Вт, він підпадає під дію Законів і митні платежі не підлягають сплаті. 
  • Літій-іонні комірки, які мають ємність менш як 200 А/год. Натомість акумулятори, які складаються з однієї або більше послідовно з’єднаних електрохімічних комірок, які часто називаються «акумуляторними батареями», ємністю більше 200 А/год, підпадають під дію Законів і не підлягають оподаткуванню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube