На Київщині працівники ДТЕК не знайшли пломб на лічильнику та виставили рахунок на 167 971 гривні - що вирішив суд

Чоловік отримав лист з копією не засвідченого протоколу комісії від 01.07.2020 року, розрахунком до акту про порушення від 15.05.2020 року та повідомленням про оплату до акту про порушення

ДТЕК
Працівники ДТЕК через відсутність пломб на лічильнику склали на споживача акт про порушення та виставили рахунок у розмірі 167 971 гривні

Чоловік помітив, що на його лічильнику електроенергії відсутні пломби та звернувся до поліції, аби притягти до відповідальності винних. Працівники ДТЕК теж зафіксували цей факт та склали на нього акт про порушення, а також виставили рахунок у розмірі 167 971 гривні. Про це йдеться у рішенні Києво-Святошинського районного суду Київської області, опублікованому 5 квітня 2023 року.

15 травня 2020 року чоловік помітив відсутність пломб на дверях ящика в якому знаходиться лічильник електроенергії, який належить йому. При цьому пломби, відтиски тавр та захисні магнітні наліпки на лічильнику не були пошкоджено і він працював у звичайному режимі. Громадянин звернувся до поліції із письмовою заявою про притягнення до відповідальності винних осіб, які зірвали пломби.

24 червня 2020 року чоловік одержав від ДТЕК лист-повідомлення, де його запросили 01.07.2020 року на розгляд акту ПРРЕЕ від 15.05.2020 року. 25 червня 2020 ним поштою було направлено лист-клопотання з проханням про відкладення розгляду справи. 28 липня 2020 року він одержав лист з копією не засвідченого протоколу комісії від 01.07.2020 року, розрахунком до акту про порушення від 15.05.2020 року та повідомленням про оплату до акту про порушення. 

"15.05.2020 року, відповідно до умов договору та п. 8.2.4 та п. 8.2.5. ПРРЕЕ, уповноваженими представниками при проведенні контрольних оглядів, знятті показників лічильника було виявлено факт порушення правил роздрібного ринку електричної енергії - пошкодження, відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи розподілу, встановлених у місцях, указаних в акті про пломбування, який підтверджує факт пломбування і передачу на відповідальне зберігання приладу обліку та встановлених пломб, індикаторів. Виявлене порушення ПРРЕЕ було оформлене актом про порушення ПРРЕЕ від 15.05.2020 року. Факт порушення зафіксовано в графічній схемі, яка відображена в акті про порушення. Крім того, порушення зафіксовано фотоматеріалами. Другий примірник складеного акту про порушення надано представнику споживача. Акт про порушення було складено з дотриманням вимог чинного законодавства. Відповідно до висновків комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ, було прийнято рішення, що акт про порушення підлягає розрахунку відповідно до п. 8.4.2, п.п. 2 ПРРЕЕ за період з 18.02.2020 року по 15.05.2020 року по договірній потужності, було визначено обсяг та вартість недооблікованої електричної енергії. Рішенням комісії, оформленого протоколом від 01.07.2020 року, відповідно до розрахунку, позивачу нараховано обсяг електричної енергії та підлягає до оплати сума 167 971 гривні", - наголосив суд. 

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Суд визнав незаконним рішення комісії по розгляду акта про порушення від 15.05.2020 року, яке викладено в протоколі від 01.07.2020 року.

"Суд зазначає, що наявний у матеріалах справи акт про порушення від 15.05.2020 року підтверджує лише факт відсутності пломб, що на об'єкті споживача, а не факт порушення, здійсненого саме позивачем. З урахуванням системного аналізу змісту пункту 8.4.1 ПРРЕЕ, що регулює спірні правовідносини, суд доходить до висновку, що зазначені норми слід застосовувати таким чином: положення глави 8.4 ПРРЕЕ не застосовуються за наявності своєчасного (до виявлення порушення представниками оператора системи), вчиненого у письмовій формі, повідомлення споживачем оператора системи та за відсутності явних ознак втручання в роботу засобів вимірювальної техніки. При цьому явними ознаками втручання в роботу засобів вимірювальної техніки не може бути визнано таке пошкодження засобів вимірювальної техніки, пошкодження або зрив пломб, про яке своєчасно було повідомлено оператора системи. Явні ознаки втручання в роботу засобів вимірювальної техніки мають бути доведені оператором системи, що відповідачем не було здійснено. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для визнання недійсним рішення комісії по розгляду акта про порушення споживачем ПРРЕЕ, оформленого протоколом від 01.07.2020 року. Таким чином, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню у повному обсязі", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube