Застосування зарядних станцій типу EcoFlow стає знову актуальним на тлі кризової ситуації з енергетикою, але це не надто дешеві пристрої, проте їх можна зробити самостійно
За допомогою такого гаджета, як безперебійне джерело живлення, можна не тільки зарядити свій телефон і увімкнути світильник. Він легко потягне побутову техніку. Проте ДБЖ, наприклад EcoFlow, сьогодні коштують від 20 тисяч гривень і далі. Проте, чи варто витрачати такі кошти, якщо безперебійник для квартири цілком реально зробити самостійно.
Для того, щоб зібрати ДБЖ (UPS) потрібно:
Є ще різні додаткові системи швидкого перемикання живлення з мережі на акумулятор, усілякі контролери керування, але робимо усе максимально просто та дешево.
Акумулятор підійде будь-який автомобільний. У них в усіх 12В, а от чим більше ємність, тим довше він може видавати ток. Середня ємність автомобільних акумуляторів 60Ah. Існують простіше у 40-45Ah, а існують серйозніші у 100Ah. Для розрахунку часу роботи є онлайн калькулятор .
Наприклад, якщо підключити одночасно роутер, домашній сервер, кармани для дисків до нього, телевізор, playstation, led лампу, то загальне споживання вийде 140Вт. Акумулятор на 77Ah дасть можливість працювати з цим усім біля 5,5 годин. Як перевести Ампери у Ватти можна подивитися тут.
Щодо зарядного пристрою, то придбати його треба відповідно потребам і коштам.
Є два типи інверторів: дешеві з модифікованою синусоїдою та дорогі з чистою синусоїдою. Різниця у тому, чи потрібен стабілізатор току. Якщо треба підключати ніжну техніку (наприклад, всю з електродвигунами/компресорами), то краще відразу взяти чисту синусоїду і не боятися за свої прилади.
Друга важлива характеристика — це потужність, яку може віддавати інвертор. Зазвичай в характеристиках є дві цифри (типу 1200Вт/2400Вт). Це означає, яку потужність може видавати інвертор постійно, і до якої можуть бути тимчасові стрибки.
Деякі прилади для запуску потребують багато потужності, а потім переходять у режим низького споживання (як компресор холодильника має високий пусковий струм, а потім постійно споживає лише 200-300Вт). Також треба розраховувати, що різні китайські інвертори ліплять велику цифру, а видають у роботі значно меншу.
Все разом може обійтися не більше 10 тисяч гривень. Найдешевіший EcoFlow коштує в два рази більше. Але простота конструкції, яку ви зберете самі, саме в тому, що ці компоненти стандартні, наприклад, для автомобілів. Ви можете купити будь-який акумулятор для авто, або зарядку, або інвертор і після війни можна буде не викидати, а використовувати їх у своєму авто.
Краще купити спеціальні кріплення для клем акумулятора. Приєднати до них проводи до інвертора. І маємо 200В. А тепер, якщо хочеться підключити кілька приладів, але не перемикати їх з розетки у розетку, можна виготовити спеціальний шнур зі звичайною виделкою з обох боків. І усі прилади, що знаходяться на тому ж автоматі, автоматично отримають живлення. Не забувайте тільки вимкнути автомат, щоб енергія не виходила назовні!
І важливе зауваження. Дуже часто трапляється ситуація, коли саме у вас в будинку/квартирі світла немає, але у провайдера інтернет з того боку мережевого кабеля він є. Отже для нормального інтернету достатньо лише увімкнути ваш роутер (і не страждати з інтернетом від мобільного оператора).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.