Майже три тижні ПриватБанк готував "потужну" відповідь
У ПриватБанку ми поцікавилися тим, чи списуються автоматично з рахунків клієнтів кошти в рахунок сплати штрафу з кредитного ліміту. Фінустанова з 9 травня 2024 року не змогла надати вичерпної відповіді на запит, саме тому Інформатор спантеличений. Там вказують, що наше звернення знаходиться в роботі та фахівці працюють над розв'язанням питання. Відповідь начебто нададуть в найкоротші терміни.
ПриватБанк за майже три тижні не зміг відповісти на запит Інформатора. У ньому йшлося про списання коштів на сплату штрафу. Нижче дивіться коментар фінустанови.
"Ваше звернення знаходиться в роботі та фахівці Головного офісу "ПриватБанк" працюють над розв'язанням вашого питання. Відповідь буде надано в найкоротші терміни", - йдеться у відповіді супервайзера з обробки звернень клієнтів й держорганів ГО.
В Монобанку взагалі промовчали на наш запит, водночас Ощадбанк запевнив, що не списує автоматично кошти в рахунок сплати штрафу з кредитних коштів на банківській платіжній карті. У коментарі Інформатору адвокат Станіслав Ліфлянчик розповів, що згідно зі ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження», звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації (пред’явленні електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця). Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.
"Тож так чи інакше звернення стягнення і арешти можуть бути здійснені виключно на майно та кошти, що перебувають у власності боржника. Однак якщо у громадянина є кредитна картка з відкритим кредитним лімітом, то це зовсім не означає, що той кредит був взятий", - акцентував адвокат.
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник має повернути кредит та сплатити проценти. Такі кошти передаються у власність боржника і повинні бути повернуті у такому ж самому розмірі, з відсотками чи без, у встановлені в договорі строки. Банк чи фінансова установа не мають можливості видати кредит за власним бажанням. Для цього повинно бути або платіжне доручення боржника по їх зняттю, або заява на видачу готівки, або будь-які інші платіжні документи, що надають право банку видати кошти боржникові чи оплатити товар, що він купує. Тож поки громадянин не отримав кредитні кошти у власність – накладення на них стягнення чи арештів – є неможливим. Виконавча служба не має повноважень, що встановлювались би законом України «Про виконавче провадження», примусово списувати кредитні кошти боржника в рахунок сплати його заборгованості, створюючи ще більшу заборгованість.
"Тож, якщо у вас є кредитна картка з певним кредитним лімітом, то за те, що якісь штрафи будуть списані з неї в кредит, можна не хвилюватись. А якщо таке і відбудеться, то ви завжди можете позиватись до суду і з великою ймовірністю виграти справу, стягнувши з винних всі ваші збитки та вартість правничої допомоги", - вказував адвокат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.