Мешканець Рівненщини втратив з кредитки ПриватБанку 16 080 гривень - чи повернув суд кошти

Невідома особа перевипустила SIM-карту чоловіка, яка була його фінансовим номером, здійснила вхід до "Приват 24" та перерахувала кошти з кредитки на іншу картку

ПриватБанк
Чоловік втратив з кредитки ПриватБанку 16 080 гривень

Невідомі особи списали з кредитної картки чоловіка 16 080 гривень. Йому довелося звертатися до поліції. Крім того, ПриватБанк нараховує відсотки по кредиту, тож він вимагає розірвати кредитний договір. Про це йдеться у рішенні Демидівського районного суду Рівненської області, опублікованому 7 червня 2023 року. 

Чоловік уклав з АТ КБ "ПриватБанк" договір про надання банківських послуг шляхом підписання анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг. Він, як позичальник отримав кредит у розмірі 7 тисяч гривень у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку (на цей час заблокована). Термін дії даної карточки закінчився 04/22 і з того часу клієнт нею не користується. Крім того, протягом 2021-2022 року фінустанова без його відома та згоди збільшив кредитний ліміт картки до 25 тисяч гривень.

22.07.2022 року невідома особа перевипустила SIM-карту чоловіка, яка була його фінансовим номером, здійснила вхід до "Приват 24" та перерахувала кошти з його кредитної картки на іншу картку. Він негайно звернувся у відділення ПриватБанку, де заблокував свої картки. Також подав заявки на повернення коштів на його рахунки. До поліції була подана заява про незаконний перевипуск SIM-карти та стягнення коштів в сумі 16 080 гривень через "Приват 24". За результатами поданої заяви порушено кримінальне провадження.

Яким було рішення суду? 

Суд вирішив задовольнити позов чоловіка. Кредитний договір розірвали, а кредитку - закрили. Також фінустанову зобов'язали припинити нарахування відсотків за кредитом по даній картці, скасувати всі нараховані платежі, відсотки та заборгованість по них, які були нараховані з 22.07.2022 року та будуть нараховані по день закриття картки.

"Позивач, як користувач картки, своїми діями чи бездіяльністю не сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера (коду) або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Списання (перерахування) коштів з рахунків відбулося не за його розпорядженням і він не повинен нести відповідальності за такі операції. Виявивши безпідставне списання (перекази, зняття) коштів, повідомив про цей факт банк та звернувся до поліції. На підставі його заяви внесено відомості до ЄРДР та зареєстровано кримінальне провадження, у межах якого встановлюється особа, яка протиправно заволоділа коштами. Про те, що він не перебував в місці зняття коштів, а саме в місті Кривий Ріг, підтверджують надані ним докази про перебування на робочому місці в селищі міського типу Демидівка, Дубенського району Рівненської області, зокрема табель використання робочого часу за липень 2022 року та наказ про призначення на посаду від 02.05.2018 року. Таким чином, беручи до уваги обставини встановлені судом, які підтверджуються належними та допустимими доказами, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube