Жінка хоче відмовитись від кредиту в ПриватБанку, оскільки не брала там позику - яким було рішення суду

Читать на русском

Враховуючи наявність в банку екземпляра відсканованого підпису, ПриватБанк на думку жінки, може формувати заяву про приєднання будь-якого змісту з її підписом

Читать на русском
ПриватБанк
Клієнтка ПриватБанку вимагає суд визнати недійним кредитний договір

Враховуючи наявність в банку екземпляра відсканованого підпису, ПриватБанк на думку жінки, може формувати заяву про приєднання будь-якого змісту з її підписом

ПриватБанк запропонував жінці отримати картку "Універсальна", але її не попередили про кредитний ліміт. Вона підписала заяву, але там не йшлося про умови кредитного договору. Тож клієнтка вимагає визнати його недійсним. Про це йдеться у рішенні Вінницького міського суду Вінницької області, опублікованого 15 квітня 2024 року.

25.09.2018 року жінці відкрили рахунок та видали картку «Для виплат» у ПриватБанку. Коли строк дії картки «Для виплат» закінчувався, вона знову 13.11.2020 року звернулася до відділення банку для продовження строку дії картки. Тоді ж, 13.11.2020 року їй запропонували отримати картку «Універсальна», не попередивши про наявність на ній кредитного ліміту.

Для отримання картки «Універсальна» жінка підписала на планшеті працівника ПриватБанку заяву. Як пояснив надалі на її звернення банк, заява приєднання до умов та правил надання банківських послуг, разом із такими умовами та правилами надання банківських послуг складає договір банківського рахунку, який передбачає відкриття кредитної лінії. У зв'язку з чим, 13.11.2020 року сторони уклали кредитний договір шляхом підписання заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг. Вона зазначає, що в підписаній нею на планшеті заяві, були відсутні істотні умови кредитного договору. 

Враховуючи наявність в банку екземпляра відсканованого підпису, ПриватБанк на думку жінки, може формувати заяву про приєднання будь-якого змісту з її підписом. Окрім того, згідно з умовами користування кредитною карткою "Універсальна" при її активації встановили кредитний ліміт 17 тисяч гривень. Надалі, як стало відомо клієнтці, банк безпідставно та без згоди 16.04.2021 року збільшив ліміт до 42 тисяч гривень, не перевіряючи платоспроможність, що сприяло списанню більшої суми коштів при незаконному доступі до картки шахраями.

Що вирішив суд? 

Суд вирішив відмовити жінці у задоволенні позову. Вона сама підтвердила факт підписання анкети-заяви від 13.11.2020 року у письмовому вигляді, тобто кредитні взаємовідносини між нею та АТ КБ «ПриватБанк» існують.

"Позивачка не надала жодного доказу на підтвердження порушення її права, в той час, як укладений між сторонами оскаржуваний кредитний договір відповідає формі, передбаченій ст. 207, 208, 1047, ч. 1 ст. 1055 ЦК України та волі позичальниці, оскільки вчинений у письмовій формі шляхом підписання сторонами анкети-заяви № б/н від 13.11.2020 року про її приєднання до умов та правил надання банківських послуг в ПриватБанку, а тому підстав для визнання спірного кредитного договору недійсним судом не вбачається", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.