Виплати ВПО по-новому: у які строки можна звернутися за їх призначенням

Читать на русском

Щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати відповідну заяву до ЦНАП

Читать на русском
ВПО, виплати
Переселенець має можливість продовжити виплати ВПО у будь-якому місяці

Щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати відповідну заяву до ЦНАП

З 1 березня 2024 року в Україні запрацював новий Порядок надання допомоги на проживання ВПО. Тепер, щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати відповідну заяву до ЦНАП. Про це 18 квітня розповіли спеціалісти Юридичного порадника для ВПО.

Внутрішньо переміщені особи, які звернулися до ЦНАПу щодо продовження виплат та подали відповідну заявку в період з лютого по квітень, отримуватимуть виплати від держави починаючи з 1 березня 2024 року.

«Іншими словами, якщо переселенець звернувся за продовженням виплат у період березень-квітень 2024 року, то він зможе отримати виплату й за березень», - уточнили юристи.

Одночасно з цим, відповідно до 5 абзацу 2 параграфа Порядку надання допомоги на проживання ВПО, грошові виплати призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

«Саме ця частина говорить про те, що переселенець має можливість продовжити виплати ВПО у будь-якому місяці, а не тільки в період березня-квітня. Якщо ВПО звернеться у травні, то з виплати почнуть надходити з травня, якщо у червні, то з червня тощо», - зауважили правознавці.

У яких числах приходять гроші для ВПО

У Міністерстві соціальної політики України зазначають, що у 2024 році виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам здійснюються 15 та 28 числа кожного місяця.

Перерахування бюджетних коштів ВПО здійснюється Мінсоцполітики АТ Ощадбанк щомісяця і раз на місяць відбувається виплата на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб для виплати допомоги. Тільки-но Мінсоцполітики перераховує виплати банкам, банки перераховують своїм клієнтам ВПО.

З 1 березня 2024 року продовжили виплати ще на 6 місяців для тих внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу від держави щонайменше 8 (а зазвичай – 12-24 місяці) місяців. Допомога продовжилась для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.