Сплачувати добровільні пенсійні внески можна до того часу, поки людині не буде призначено пенсію
До Пенсійного фонду України звернулися з питанням «Чи можу я сплачувати добровільний внесок, якщо мені вже виповнилося 60 років, але через недостатню кількість страхового стажу пенсію не призначено?». Відповідь ПФУ надав 19 квітня на своєму офіційному сайті.
В Пенсійному фонді повідомили, що добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років.
«Важливо, щоб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування була інформація про таких громадян і вони не були пенсіонерами», - пояснили в фахівці.
Тобто сплачувати добровільні пенсійні внески можна до того часу, поки не буде призначено пенсію, додали в ПФУ.
Умовами добровільної участі є:
Щоб сплачувати добровільні пенсійні внески необхідно укласти Договір з Пенсійним фондом України, сплатити внески — за себе, або на користь іншої особи.
Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.
Пенсія за віком призначається за зверненням особи з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.
Основні документи, які необхідно подати:
Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку, інші документи про стаж), пенсія за віком після досягнення 60 років за наявності необхідного страхового стажу призначається автоматично (без звернення особи).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.