Вивернулися: Ferrari створила революційний водневий двигун, що працює у перевернутому вигляді

Читать на русском

У основі новітнього двигуна лежить гібридна технологія, що схожа на базову комплектацію Corvette E-Ray, щоправда, істотно доопрацьована

Читать на русском
Новітня розробка від Ferrari
Ferrari опинився у центрі уваги через власну розробку - водневий двигун

У основі новітнього двигуна лежить гібридна технологія, що схожа на базову комплектацію Corvette E-Ray, щоправда, істотно доопрацьована

Італійський автовиробник Ferrari опинився у центрі уваги через власну розробку - водневий двигун. Інновації викладено у документі за авторством Фабріціо Фаваретто, менеджера з інновацій компанії. У ньому викладено амбітні плани щодо створення перевернутого рядного шестициліндрового двигуна з подвійним наддувом.

У патенті представлено схему, що значно відрізняється від традиційних концепцій. У її основі - гібридна технологія, що схожа на базову комплектацію Corvette E-Ray. Втім, її було істотно доопрацьовано: електродвигун спереду і двигун внутрішнього згоряння ззаду забезпечують унікальну конфігурацію. Двигун працює на газоподібному водні, його встановлено у перевернутому положенні для оптимізації розподілу ваги та аеродинамічних характеристик.

Ескізи водневого двигуна від Ferrari
Ескізи водневого двигуна від Ferrari

Центральна частина патенту присвячена примусовій індукції. Ferrari пропонує кілька методів, включно з використанням відцентрових компресорів, а також систему типу MGU-H з турбіною, що працює на вихлопних газах. Ці інновації спрямовані на підвищення продуктивності та ефективності двигуна.

Особливу увагу приділено компонентам двигуна, що забезпечують його надійну роботу в перевернутому положенні. Масляні насоси та системи охолодження розташовані так, щоб забезпечити легкий доступ для обслуговування. Крім того, патент підкреслює важливість короткої колісної бази для поліпшення керованості та маневреності авто. Це підкреслює прагнення Ferrari до створення спортивних автомобілів із видатними динамічними характеристиками.

Незважаючи на революційний потенціал запропонованої системи, деякі експерти висловили скептицизм щодо її реалізації. Однак Фаваретто і його команда впевнені в можливостях свого проекту, вказуючи на ранні успішні розробки компанії, зокрема рядну шістку на базі Lampredi V-12.

Новий двигун від Bugatti та скандал з київською Bentley Bentayga

Нагадаємо, днями італійська компанія-виробник суперкарів Bugatti показала новий двигун, одночасно підтвердивши інформацію про те, що новий гібрид V16 замінить W16 вже у новому гіперкарі, що випустить виробник. Заміна для Chiron має з'явитися вже у червні 2024 року. А у якості "тизера" виробники випустили відео зі звуком двигуна, вкритого вуглецевим волокном.

Також днями Інформатор писав про те, що днями у Facebook вибухнув скандал, який спровокувала публікація світлини Bentley Bentayga з київською реєстрацією у одному з курортних міст на Балканах. Її виклали відомі мандрівники зі США, підписавши фото: "чомусь майже усі українські транспортні засоби, що ми бачимо на Балканах, - завжди суперкласні, наприклад, Lamborghini, Ferrari, Range Rover та Bentley". Сторінка має десятки тисяч підписників, тож реакція не забарилася. Більшості коментаторів не сподобалося, що у Європі є чимало українських "люксових" авто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.